Nadace O2: Projekt Boty-botičky pro lidi s hendikepem Think big

11.02.2014 12:15

O spuštění webových stránek: http://boty-boticky.cz/o-nas, na které naleznou pomoc lidé, jež trápí rozdílné velikosti nohou.

Nadace O2: Projekt Boty-botičky pro lidi s hendikepem Think big
Foto: Archiv
Popisek: Boty, ilustrační foto
reklama

o spuštění webových stránek: http://boty-boticky.cz/o-nas, na které naleznou pomoc lidé, jež trápí rozdílné velikosti nohou.

Založení stránek zrealizovala Kateřina Kárová, která již od dětství řešila netradiční hendikep, jenž spočívá v rozdílných velikostech nohou. Když si chce koupit novou obuv, musí koupit dva páry bot, ale pak nosí jen dvě boty z koupených čtyř. Celý život ji její hendikep rozdílných velikostí nohou omezoval. Konečně se však dostala do věku, ve kterém má možnost toto změnit. Jelikož je dnes těžké, aby něco dokázala sama, rozhodla se proto se svými kamarády přihlásit do projektu Think Big nadace O2. Za podpory programu založila webové stránky, jejichž cílem je vytvořit prostředí pro lidi s podobným hendikepem a umožnit jim boty nabídnout k výměně místo vyhození. Na webových stránkách mohou uživatelé využívat nejen Nabídku/Poptávku, kde jsou filtry dle kterých obuv hledat, ale v ideálním případě by byla ráda, aby v budoucnu systém upozornil uživatele, že našel shodu s jiným uživatelem a doporučí jim se kontaktovat, aby příště např. již mohli boty nakupovat spolu. Na stránkách návštěvníci naleznou, ale i sekce Pomoc, Fórum a Tipy na správné obouvání, či kvalitní obuvníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici

18:23 Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici

V plném proudu jsou plánované stavební úpravy urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov. Moderní zázemí …