Nadace SYNOT: Dva miliony pro školství Zlínského kraje!

25.06.2018 13:12

Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci SYNOT téměř dva miliony korun. Slavnostní večer, jehož hlavním cílem bylo předání darovacích smluv, se uskutečnil v uherskohradišťském Klubu kultury.

Nadace SYNOT: Dva miliony pro školství Zlínského kraje!
Foto: Nadace Synot
Popisek: Nadace Synot, logo.
reklama

Nenechaly si ho ujít více než dvě stovky zástupců oblasti školství a zájmové činnosti celého regionu, mezi něž bylo rozděleno přesně 1.990.000 Kč. O grant si letos zažádalo přesně 235 žadatelů a dostalo se na 202 z nich.

O příspěvek si v rámci grantu školství a zájmové činnosti mohli na podporu projektů žádat například zástupci mateřských, základních, středních a vysokých škol, ale také domy dětí a mládeže nebo například dětské domovy a stejně tak organizace, nabízející volnočasové aktivity a mimoškolní činnost.

V rámci grantového večera byl představen také vítěz ankety týdeníku Dobrý den s kurýrem - „Učitel snů“, kterého zvolila veřejnost na Slovácku svým hlasováním. Stal se jím Jaroslav Čermák, působící na Gymnáziu v Uherském Hradišti. Cenu pro něj i celou třídu jeho studentů předal Michal Dvouletý, vedoucí kanceláře senátora a předseda krajského výboru pro neziskový sektor:

„Učitelé si zaslouží uznání. Jejich práce je velmi důležitým posláním, protože po rodičích jsou to právě učitelé, kteří pomáhají formovat názory, chování a životní postoje budoucích generací,“ uvedl Dvouletý a dodal: „Bylo mi ctí iniciovat tuto anketu. A těší mne, že jsem mohl předat diplom vítězi, panu Jaroslavu Čermákovi, který učí často neoblíbenou fyziku. I přesto si však dokázal získat sympatie svých studentů natolik, že se stal jasným vítězem ankety.“

Nechyběla ani tradiční Cena Nadace SYNOT za přínos v oblasti školství a zájmové činnosti. Tu letos získala paní Květoslava Ogrodníková, která v současné době pracuje jako předsedkyně Klubu seniorů Světlov v Bojkovicích a v minulosti se 40 let věnovala práci s dětmi. Cenu laureátce předal Libor Lukáš, jenž byl jedním z těch, kteří stáli před lety u zrodu grantového programu Nadace SYNOT. „Jsem rád, že mohu cenu předat právě paní Ogrodníkové. Žiju ve stejném regionu jako ona, její práci dobře znám. Mohu proto svědomitě říci, že se jedná o ženu, pro kterou je práce koníčkem, jemuž věnuje maximální nasazení. Především však za ní jsou vidět reálné výsledky, které prokázala především při práci s nejmenšími, jejichž výchově zasvětila svůj profesní učitelský život. To považuji za nejdůležitější,“ řekl během slavnostního večera Lukáš.

Slavnostní večer všem přítomným zpříjemnili hudbou a zpěvem žáci Základní umělecké školy Slovácko, zatančily zde děti z dvojjazyčného vzdělávacího komplexu Academic Schoool a hru na bicí předvedl teprve sedmiletý talent – Janek Paška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Třicet milionů na opravu drobných kulturních prvků venkova

7:34 Ministerstvo zemědělství: Třicet milionů na opravu drobných kulturních prvků venkova

Celkem 30 milionů korun poskytne v roce 2021 Ministerstvo zemědělství (MZe) obcím, vlastníkům a spol…