Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan

06.07.2016 16:15

Ministr zdravotnictví jmenoval do funkce nového tzv. politického náměstka za Hnutí ANO. Stal se jím MUDr. Kamal Farhan.

Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„Pan Farhan je lékař, a proto věřím, že naše spolupráce bude přínosná pro celý resort,“ uvedl po jmenování ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

MUDr. Kamal Farhan chce podle svých slov především přispět k rozšíření komunikace mezi jednotlivými účastníky tvorby zdravotní politiky. „Rád bych prohloubil intenzitu komunikace mezi zdravotními výbory parlamentu a ministerstvem zdravotnictví,“ řekl po svém jmenování nový náměstek Farhan. Jeho ambice jsou ovšem mnohem širší. „Dále bych chtěl podpořit všechny změny, které povedou ke zkvalitnění a zvýšení efektivity zdravotní péče. Budu podporovat kroky ministerstva, které povedou k prodloužení délky života,“ doplnil Kamal Farhan.

Po dokončení studií na LF UK v Plzni pracoval MUDr. Kamal Farhan od roku 1994  jako lékař na interním oddělení, má atestaci I. stupně z vnitřního lékařství. Po 12 let pracoval v českých a nadnárodních společnostech v manažerských pozicích se zaměřením na zdravotnictví, dále pracoval jako ředitel pro léčebnou péči a strategický rozvoj lázeňského zařízení. Své zkušenosti a znalosti zužitkoval v posledních dvou letech, kdy působil  jako odborný konzultant v oblasti zdravotnictví.

Kamal Farhan je ženatý, má 2 děti.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ podpoří 50 projektů na úpravu turistických a běžkařských tras po celém Česku

18:11 Nadace ČEZ podpoří 50 projektů na úpravu turistických a běžkařských tras po celém Česku

V prvním kole zbrusu nového grantu Úprava turistických tratí a běžeckých stop Nadace ČEZ uspělo 50 p…