Národní divadlo úspěšně zakončuje 134. divadelní sezonu. Novou zahájí s RAIFFEISENBANK jako generálním partnerem.
ÚSPĚŠNÁ DIVADELNÍ SEZONA
Umělecké soubory Národního divadla odehrály v divadelní sezoně 2016/2017 celkem 1024 vlastních představení. Na repertoáru měly 108 vlastních titulů. Souhrnná hrubá tržba za vlastní představení v celé sezoně byla 254 636 134 Kč. V divadelní sezoně 2016/2017 Národní divadlo navštívilo celkem 507 174 diváků. Průměrná návštěvnost byla 77,2% (průměrná návštěvnost sezony 2015/2016 byla 76,0%) „Naše divadelní mise je úspěšná. Diváci nás za ni odměňují stále vzrůstajícím zájmem o naše inscenace,“ raduje se ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian.
RAIFFEISENBANK JE NOVÝ HRDÝ GENERÁLNÍ PARTNER
Do nové sezony vstoupí Národní divadlo s novým generálním partnerem. Komerční banku vystřídá společnost Raiffeisenbank.
„Příchod nového generálního partnera do Národního divadla je pochvalou za naše umělecké výsledky i ocenění vzrůstajícího počtu diváků. Je také nadějí pro lepší podporu rozvoje českého divadla. Neseme společnou odpovědnost za morální a kulturní podobu naší společnosti,“ uvedl ředitel Burian.
„Je nám ctí, že můžeme podpořit jeden ze symbolů národní identity. Jsme hrdí, že naše jméno spojujeme s takto prestižní a reprezentativní kulturní institucí. Velmi se těšíme na budoucí spolupráci a budeme se maximálně snažit přispět k dalšímu rozvoji všech scén a uměleckých souborů Národního divadla,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida.
„Děkujeme Komerční bance, že doprovázela Národní divadlo na jeho cestě dlouhých patnáct let. I díky její podpoře se podařilo zrealizovat mnoho úspěšných projektů a inscenací,“ dodal ředitel Burian.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva