Národní knihovna: Návštěva v Rakouské národní knihovně

15.01.2023 15:02 | Tisková zpráva

Generální ředitel Národní knihovny ČR Tomáš Foltýn a náměstkyně sekce Knihovní fondy a služby Národní knihovny ČR Lenka Maixnerová navštívili ve dnech 11. a 12. ledna 2023 Rakouskou národní knihovnu.

Národní knihovna: Návštěva v Rakouské národní knihovně
Foto: Národní knihovna
Popisek: Národní knihovna - vstup do Klementina, pohled od Karlova mostu

Během své návštěvy se zúčastnili slavnostního zahájení výstavy „Fischer von Erlach und der Prunksaal des Kaisers. 300 Jahre barocke Pracht“, setkali s generální ředitelkou Rakouské národní knihovny Johannou Rachinger, generálním ředitelem Státní knihovny v Berlíně Achimem Bontem či rektorem Vídeňské univerzity Sebastianem Schützem. S vedením Rakouské národní knihovny, zejména s Hansem Petscharem, ředitelem Obrazových a grafických sbírek, a Christou Müller, ředitelkou úseku vývoje a zpracování fondů řešili rozšíření spolupráce mezi oběma institucemi. Mezi klíčové diskutované oblasti patřily modernizace knihovního systému a provoz centrálních služeb knihoven, možné společné výstavní projekty a zápůjčky dokumentů, sdílení informací o německojazyčném periodickém tisku a přirozeně i digitalizace knihovních fondů a možnosti zpřístupnění digitálního obsahu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila návrh zákona, který zavádí definici domácího násilí

10:04 Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila návrh zákona, který zavádí definici domácího násilí

Legislativní návrh zákona, kterým se mění občanský zákoník a další zákony v souvislosti s potíráním …