Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi

30.01.2023 22:33 | Tisková zpráva

Ve dnech 24. a 25. ledna 2023 navštívili vedoucí pracovníci Národní knihovny ČR - Tomáš Foltýn, Adolf Knoll, Tomáš Klimek a Jan Vojtíšek - významné kulturní a vzdělávací instituce sídlící ve Vratislavi.

Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi
Foto: Národní knihovna
Popisek: Národní knihovna - vstup do Klementina, pohled od Karlova mostu

Součástí dvoudenního pobytu bylo zejména podepsání smlouvy o vzájemné spolupráci s významným vědeckým pracovištěm Ossoliński National Institute vedeným Łukaszem Kamińskim. Tato spolupráce se bude týkat zejména oblasti digitalizace knihovních fondů, vzájemných badatelských pobytů zaměřených zejména na studium historických dokumentů a také zapojení této organizace do digitální knihovny Manuscriptorium.

V rámci prohlídky prostor Ossolinea, tj. bývalého kláštera sv. Matouše, se pracovníci Národní knihovny ČR seznámili s významnými dokumenty z jejich sbírek. Dalším  navštíveným pracovištěm byla Vratislavská univerzitní knihovna, se kterou má Národní knihovna ČR dlouhodobé odborné vazby, například v rámci zpřístupnění dat v Manuscriptoriu, kdy bylo toto pracoviště prvním zahraničním partnerem této významné digitální knihovny. Během jednání se ředitelkou knihovny Grażynou Piotrowicz došlo ke zhodnocení této letité spolupráce, otevření nových témat do budoucnosti a prohlídce prostor nové budovy knihovny, jejích služeb a významných fondů s bohemikálními vazbami.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

10:06 Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) už vyhlásil 13 výzev v celkové výši 23,2 miliard ko…