Národní památkový ústav: O titul Historické město roku budou soupeřit tři jihočeská města

31.12.2019 18:45 | Zprávy

Do soutěže o Historické město roku 2019 se přihlásila tři jihočeská města – České Budějovice, Prachatice a Soběslav. Vítězné město krajského kola postoupí do celostátní soutěže. Vyhodnocení proběhne v dubnu 2020.

Národní památkový ústav:  O titul Historické město roku budou soupeřit tři jihočeská města
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Již od roku 1994 vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Ministerstvo kultury a Již Ministerstvo pro místní rozvoj Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). Jejím hlavním posláním je ocenit každý rok ta města, která na tomto poli dosáhnou nejlepších výsledků. Vítěz získává titul Historické město roku.

Za Jihočeský kraj se v roce 2019 do soutěže přihlásila tři města:

  • České Budějovice
  • Prachatice
  • Soběslav

Hodnoticí komise, složená ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích, zvolí do konce ledna 2020 vítěze krajského kola, který postoupí do celostátního kola. Nejpozději do března 2020 celostátní komise určí celkového vítěze soutěže, který se stane držitelem titulu Historické město roku 2019.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.