Národní park Šumava: Přes řeku Vydru přejdou turisté po novém mostku

08.07.2016 17:28

Kemp Antýgl nedaleko Rokyty a jednu z nejnavštěvovanějších technických památek Vchynicko-Tetovský kanál, včetně informačního střediska Správy NP Šumava na Rokytě, propojuje nový mostek přes řeku Vydru. Nahradil tak nevyhovující lávku v havarijním stavu, která sloužila do jara letošního roku.

Národní park Šumava: Přes řeku Vydru přejdou turisté po novém mostku
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

„Jedná se o velmi frekventovaný úsek. Návštěvníci kempu totiž velmi často míří na Vchynicko-tetovský kanál a dále pak například na Tříjezerní slať nebo na Klostermannovu stezku, která je dovede až k Návštěvnickému centru Srní. Díky tomuto mostku, který je určen pouze pro pěší a pro cyklisty, se vyhnou dopravně vytížené silnici, mezi Rokytou a Modravou, která navíc letos prochází rekonstrukcí,“ vysvětluje starosta obce Srní, která provozuje kemp Antýgl, Stanislav Dolejší.

Nový mostek je dlouhý přes 13 metrů a je široký více než 2,5 metru. Základ tvoří ocelové nosníky, pochozím materiálem mostku je dřevo, z něhož je vyrobené také zábradlí.

„Když už jsme dělali nový mostek, využili jsme jej, jako nosný prvek pro kabely nízkého napětí, kabely pro mobilního operátora a vede pod ním vodovod a tlaková kanalizace pro kemp Antýgl. Díky tomu jsme mohli zrušit nevzhlednou železnou konstrukci pro tyto inženýrské sítě, nedaleko původní lávky,“ říká náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Miloš Juha.

„Touto stavbou jsme vyšli vstříc jak obci Srní, tak hlavně turistům. Víme, že po mostku projdou desetitisíce nohou ročně, projedou tam tisíce kol – prostě má tu svoje místo. Navíc jsme díky tomu zrušili železnou obludu, po které vedly inženýrské sítě přes krásnou řeku Vydru,“ dodává ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený.

Se stavbou mostku začala společnost SMP CZ a.s. na podzim loňského roku, jeho kolaudace proběhla na konci června a celkové náklady činily 2 349 957,- Kč bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení místních samospráv ČR navázalo spolupráci s Českou spořitelnou ve prospěch obcí

21:20 Sdružení místních samospráv ČR navázalo spolupráci s Českou spořitelnou ve prospěch obcí

Sdružení místních samospráv ČR a Česká spořitelna se dohodly na spolupráci, jejímž smyslem je vyjít …