Národní technické muzeum: Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy slaví pět let

27.09.2020 22:45

Dne 29. září 2020 uplyne 5 let od dne, kdy Národní technické muzeum otevřelo Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy.

Národní technické muzeum: Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy slaví pět let
Foto: Národní technické muzeum
Popisek: Národní technické muzeum

V prostorách obnovené industriální památky, bývalém hospodářském zázemí plaského kláštera, byla vybudována svým pojetím a rozsahem jedinečná expozice o historii stavitelství. Páté výročí oslaví Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy o prodlouženém víkendu 26.–28. září 2020. Návštěvníky zve na komentované prohlídky a vstupné za symbolických 5 Kč.

Národní technické muzeum zpřístupnilo Centrum stavitelského dědictví NTM po úspěšně realizovaném projektu, spolufinancovaném z evropských fondů.  Náročnou památkovou obnovou prošlo hospodářské zázemí bývalého kláštera – pivovar, sladovna, mlýn a hospodářský dvůr. V obnovených prostorách bylo vybudováno moderní muzeum, které nabízí pět expozic věnovaných stavitelství, řemeslům a architektuře, doplněných o Stavební hřiště a o expozici Statika hrou. Za pět let navštívilo Centrum stavitelského dědictví více než 100.000 návštěvníků, a významně tak přispělo mimo jiné i k oživení města.

„Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy je projekt, který nejenže absolutně proměnil střed města Plasy, ale výrazným způsobem přispěl k dalšímu rozvoji tohoto místa, z něhož je dnes jedno z významných turistických center regionu,“ připomíná Karel Ksandr, generální ředitel Národního technického muzea.

Vstupné symbolických 5 Kč na osobu a komentované prohlídky

O prodlouženém víkendu 26.–28. září mohou zájemci navštívit Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy za symbolické vstupné 5 Kč. „Střípky z expozic“, cyklus tematických komentovaných prohlídek, představí Expozici stavitelství z různých úhlů pohledu. Počet míst na jednotlivých prohlídkách je omezen. Zájemcům proto doporučujeme komentované prohlídky rezervovat – více informací na webových stránkách Centra stavitelského dědictví NTM Plasy ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Podvody a kyberpodvody jsou stále lépe organizované i kvůli digitalizaci

17:05 NKÚ: Podvody a kyberpodvody jsou stále lépe organizované i kvůli digitalizaci

Konferenci interních a externích auditorů hostil Nejvyšší kontrolní úřad 23. září již posedmé. Témat…