Národní zemědělské muzeum: Muzejní noc na téma Broučci na zámku Ohrada

16.05.2018 9:45

V sobotu 26. května se koná v Národním zemědělském muzeu Ohrada Muzejní noc na téma Broučci. Malí i velcí návštěvníci budou mít možnost seznámit se s životem noční hmyzu pod vedením odborných lektorů. Začátek je v 19 hodin a zábavný program tentokrát potrvá až do půlnoci.

Národní zemědělské muzeum: Muzejní noc na téma Broučci na zámku Ohrada
Foto: nzm.cz
Popisek: Národní zemědělské muzeum - logo

Zaměstnanci muzea připravili pro všechny milovníky motýlů a broučků jejich noční pozorování. Pod odborným vedením Ondřeje Sedláčka z Ochrany fauny České republiky a Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy budou odchytávat, určovat a samozřejmě zase pouštět do přírody noční hmyz. Návštěvníci se tak mohou zblízka seznámit s životem nočních motýlů a poznat, co létá kolem zámku a blízkého Munického rybníka. Kromě toho se na malé i velké účastníky těší Veronika Souralová, autorka makrofotografií hmyzu vystavených v galerii zámku a autorka knížek pro děti. Právě ze svých knížek o motýlech a mravencích bude dětem číst k odpočinku před „noční akcí“.  

Opět nebudou chybět různé hry pro děti, tvořivá dílna nebo možnost zazpívat si s živou hudbou u ohně na nádvoří a opéci si buřty. „Za všechny zaměstnance muzea srdečně děti i rodiče zveme na tuto akci. Jsme rádi, že můžeme dětem zprostředkovat malé noční dobrodružství, ze kterého si zároveň odnesou znalosti a třeba i zase o něco bližší vztah k místní přírodě,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Ohrada Jiří Houdek.

Pokud někoho zmůže únava, je pro 20–25 dětí nachystána možnost přespání na zámku. Podmínkou je předem se přihlásit na telefonním čísle 387 965 340 nebo 728 229 745, případně na e-mail jana.melcrova@nzm.cz, kde zájemcům budou poskytnuty bližší informace. S sebou je potřeba mít vlastní spacák a karimatku, případně stan.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Na EXPO-2020 se podepisovaly dohody o malých reaktorech

22:11 Rosatom: Na EXPO-2020 se podepisovaly dohody o malých reaktorech

V rámci EXPO-2020, které probíhá v Dubaji, proběhl 20. ledna 2022 Den malých jaderných elektráren.