Náš region TV přináší nový seriál nejen pro hemofiliky

27.03.2023 15:43 | Tisková zpráva

Tohle můžeš aneb jak hacknout hemofilii - to je název seriálu, který ode dneška poběží v televizi Náš region TV. Projekt vznikl ve spolupráci s pacientskými organizacemi Český svaz hemofiliků, Hemojunior a Biotechnologickou společností Roche.

Náš region TV přináší nový seriál nejen pro hemofiliky
Foto: NRTV
Popisek: Náš region TV - logo

V sérii 17 podcastových dílů otevíráme témata, která nejvíce zajímají hemofiliky. „Projekt je zaměřen na praktické rady a doporučení nejen pro hemofiliky, ale také pro lidi, kteří se s pacienty s krvácivým onemocněním mohou setkat. Cílem projektu je zvýšit povědomí o hemofilii a poskytnout komunitě hemofiliků a běžné veřejnosti užitečné informace a rady od odborníků,” vysvětlil Martin Bohůn, předseda Českého svazu hemofiliků.

Hemofilie je poměrně vzácné dědičné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Hemofilici například krvácejí po poranění nebo při operaci delší dobu než zdraví lidé. Může u nich ale docházet i ke spontánnímu krvácení do kloubů nebo svalů. V některých případech může být však krvácení i život ohrožující, pokud zasahuje centrální nervový systém, trávicí systém nebo dýchací cesty.

Anketa

Má Marian Jurečka vaši důvěru?

1%
97%
hlasovalo: 31104 lidí

„Projekt Tohle můžeš aneb jak hacknout hemofilii je úzce zaměřený na jednu konkrétní chorobu, která je navíc poměrně vzácná. Obsah rozhovorů je kvalitní, jednotlivým tématům se věnují vynikající odborníci a zařazení tohoto cyklu do vysílání nás odlišuje od ostatních tzv. mainstreamových televizí,“ říká Eva Stejskalová, ředitelka televize Náš REGION.

V rozhovorech vystupují lékaři, fyzioterapeuti, zdravotní sestry, psychologové, učitelé, zástupci pacientských organizací, ale i lidé ze státní správy či zaměstnanci letiště. „Jednotlivá témata mají často velký přesah a poučit se z nich mohou i ostatní, nejen hemofilici. Například v rozhovoru o cestování letadlem popisujeme, jak probíhá bezpečnostní kontrola na letišti, jak lze přepravovat léky, injekční jehly, větší množství tekutin pro léčebné účely nebo jak na letišti funguje asistence pro osoby se zdravotním postižením,“ dodává Jiří Pešina, moderátor rozhovorů.

Seriál poběží premiérově vždy v pondělí v 17:20 a 21:20.

Náš region TV, původně regionalnitelevize.cz, se jako jediný celostátní tematický program od svého počátku věnuje pozitivnímu regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z moravských, českých a slezských regionů a zpravodajsky pokrývá všechny kraje České republiky. Vysílá od roku 2012. Od poloviny roku 2022 patří do portfolia skupiny A11.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

22:03 ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

Centrum světového dědictví UNESCO vyjádřilo v dopise, adresovaném ministerstvu kultury, že má být že…