Návštěva Bezpečnostní rady Pardubického kraje na Povodí Labe

17.12.2018 12:59

Státní podnik Povodí Labe navštívila dne 14. 12. 2018 v rámci svého 4. jednání Bezpečnostní rada Pardubického kraje v čele s hejtmanem Pardubického kraje JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D.

Návštěva Bezpečnostní rady Pardubického kraje na Povodí Labe
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

Generální ředitel Ing. Marián Šebesta, technický ředitel Ing. Pavel Řehák a vedoucí vodohospodářského dispečinku Ing. Jiří Petr postupně představili působnost státního podniku a jeho roli v krizovém řízení a při zvládání extrémních hydrologických situací. Zmíněny přitom byly oba hydrologické extrémy, tedy povodně i suché období. Současně byla představena jak již realizovaná protipovodňová opatření, která státní podnik vybudoval v posledních letech s přispěním dotačních programů Ministerstva zemědělství, tak i stavby pro protipovodňovou ochranu, jejichž výstavba teprve začne v blízké budoucnosti. Členové bezpečnostní rady se rovněž seznámili s aktuální nepříznivou hydrologickou situací a dopady sucha v povodí Labe.

Hejtman dr. Netolický i další účastníci setkání se živě zajímali zejména o funkci nádrží a jejich význam jak při zvládání povodní, tak při zmírňování nepříznivých dopadů suchého období. Po diskuzi nad danou tématikou bylo jednání ukončeno návštěvou vodohospodářského dispečinku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Pravidelná zkouška sirén se od června opět vrací

14:05 Hasičský záchranný sbor: Pravidelná zkouška sirén se od června opět vrací

Ve středu, 3. 6. 2020, ve 12:00 hodin proběhne, po dvouměsíční pauze, pravidelná zkouška sirén, kter…