Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

18.04.2018 15:54

Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice
reklama

Lůžko značky Linet Eleganza 5 s váhami lze elektricky nastavovat do výšky a náklonu a v případě potřeby je lze i prodloužit. Pacienti u něj mají k dispozici různé ovladače k přivolání personálu i nastavení postele, dále hrazdu a infuzní stojan. Lůžko má noční poosvětlení, je opatřeno standardním vybavením pro zdravotnický personál i pacienta, obsahuje antidekubitální matraci.

„Lůžko využijeme s dalšími čtyřmi pro Anesteziologicko-resuscitační oddělení, neboli ARO. To stávající přesuneme na hemodialyzační středisko, jak se dohodlo s vrchními sestrami,“ upřesnil ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Písecká nemocnice se v prestižním klání o titul Nemocnice ČR 2017 umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz“ i v kategorii „Spokojenost zaměstnanců nemocnic“. Zároveň uspěla v přívětivosti personálu a byla označena jako nemocnice, kde se nejvíc usmívají lékaři i zdravotní sestry.

Výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2017, kterou už podvanácté uspořádala nezisková organizace HealthCare Institut, ukázaly, že písecká nemocnice dokáže obstát i mezi velkými fakultními nemocnicemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

22:11 Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

Správa železnic slavnostně předala do užívání zrekonstruovanou stanici Letohrad. Práce zde probíhal…