Nejlepším Zaměstnavatelem roku 2012 v oboru informačních a komunikačních technologií je Telefónica

25. 10. 2012 9:20

Nejvyšší příčku v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2012 mezi firmami působícími v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) získala Telefónica Czech Republic.

Nejlepším Zaměstnavatelem roku 2012 v oboru informačních a komunikačních technologií je Telefónica
Foto: red
Popisek: O2
reklama

Vyplývá to z výsledků desátého ročníku prestižní soutěže Sodexo o nejlepšího zaměstnavatele. Telefónica se umístila na celkové třetí příčce a v jednom z regionálních kol soutěže - v Praze - dokonce zvítězila. Do letošního ročníku se přihlásilo 130 firem a 10 bylo z oblasti telekomunikací a informačních technologií. Společnosti byly hodnoceny na základě dotazníku vycházejícího z metodiky PwC Saratoga.

" Naše bronzová medaile je výsledkem mnoha projektů, programů a iniciativ, které pro naše zaměstnance realizujeme. I v obtížné tržní době jsme jako některé společnosti nepřestali investovat do oblastí ovlivňujících život našich zaměstnanců, jako jsou zaměstnanecké benefity a odměňování, vzdělávání a rozvoj, sociální odpovědnost či zdravotní péče. Za tímto úspěchem stojí i to, že se nám stále daří zvyšovat motivovanost našich zaměstnanců." uvedl Ctirad Lolek, ředitel divize lidských zdrojů společnosti Telefónica.

Hodnocení sleduje kromě kvality personální práce také celou řadu dalších kategorií, jako například objem hodin školení na jednoho pracovníka, zaměstnanecké výhody, mzdové náklady a v neposlední řadě i objem charitativních aktivit . "Ve většině hodnocených oblastí se nám za uplynulý rok podařilo realizovat několik projektů. Zavedli jsme nový systém školení Experts as Trainers, do kterých zapojujeme naše zaměstnance jako interní trenéry. Dobrovolnických aktivit se již letos zúčastnily téměř dva tisíce našich zaměstnanců," dodal Ctirad Lolek.

Telefónica má nyní 5900 zaměstnanců v celé České republice. Letos společnost navíc rozšířila svá call centra v Ostravě a v Ústí nad Labem o desítky nových pracovních míst. Všichni zaměstnanci mohou využívat celou řadu volitelných benefitů z online systému Cafeteria. Novinkou je pak vyplácení finančního příspěvku na zajištění péče o děti maminkám, které se rozhodnou do práce vrátit ihned po mateřské dovolené.

Pořadí pěti nejlepších zaměstnavatelů v roce 2012:

1. Dalkia Česká republika, a.s.
2. Plzeňský Prazdroj, a.s.
3. Telefónica Czech Republic, a.s.
4. AGC Flat Glass Czech, a.s.
5. ArcelorMittal Ostrava, a.s.

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace - datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Jak první operátor v České Republice spustila LTE (Long Term Evolution), síť 4. generace mobilní komunikace, která umožňuje nejrychlejší mobilní internet současnosti. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje 312 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

22:11 ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

ÚZSVM v Olomouci připadly na základě trestního příkazu Okresního soudu v Olomouci věci, které pocház…