Nejvyšší kontrolní úřad představil velvyslancům zemí EU výsledky spolupráce i závěry kontrol dotací

04.05.2019 8:38

Nejvyšší kontrolní úřad hostil už tradiční schůzku vedení úřadu s velvyslanci členských zemí EU. Jednání se účastnili i náměstek pro řízení sekce evropské Ministerstva zahraničních věcí ČR a vedoucí politické sekce ze zastoupení Evropské komise v ČR.

Nejvyšší kontrolní úřad představil velvyslancům zemí EU výsledky spolupráce i závěry kontrol dotací
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Představitelé NKÚ je seznámili s tím, jak se úřad připravuje na blížící se předsednictví organizaci EUROSAI. Tématem jednání byl i mezinárodní projekt Benchmarking Information Exchange Project (BIEP) a výsledky kontrol zaměřených na čerpání fondů EU.

NKÚ velvyslancům představil svou vizi a projekty pro předsednictví organizaci EUROSAI, která sdružuje 50 kontrolních institucí Evropy a přilehlých zemí. Vedení této organizace převezme NKÚ v červnu 2020 na kongresu EUROSAI, který se uskuteční v Praze.

Jedním z klíčových projektů tohoto kongresu i celého předsednictví je projekt BIEP. Ten pomáhá kontrolním institucím vyměňovat si a srovnávat zkušenosti a výstupy z kontrol různých oblastí. V neposlední řadě seznámili kontroloři velvyslance s výsledky kontrol, které se zaměřily na to, jak ČR hospodaří s prostředky z EU. Velvyslance zaujal i Hackathon veřejné správy, který bude NKÚ ve spolupráci s dalšími veřejnými institucemi pořádat letos v září už potřetí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: O historický motocykl byl enormní zájem

22:48 ÚZSVM: O historický motocykl byl enormní zájem

ÚZSVM v Pelhřimově prodal formou elektronické aukce za kupní cenu 52 000 Kč jednosedadlový motocykl.