Nejvyšší ocenění Hyundai Award získal koncept Vypěstuj si vlastní jídlo

20. 7. 2013 20:25

Program Brilliant Young Entrepreneurs je klíčovou součástí strategie značky Hyundai zaměřující se na mladé Evropany, kterým umožňuje proměňovat své podnikatelské sny v realitu. Ocenění Hyundai Award je udělováno každý rok nejzajímavějším projektům mladých Evropanů, které představily jasný plán funkční firmy.

Nejvyšší ocenění Hyundai Award získal koncept Vypěstuj si vlastní jídlo
Foto: red
Popisek: Hyundai
reklama

Národní vítězové tohoto programu ze 14 zemí se v uplynulém týdnu sešli v belgickém Liege, kde byl také vyhlášen celoevropský vítěz soutěže Hyundai Brilliant Young Entrepreneurs Award.
 
Vítězem se stal tým Hive, tvořený šesti studenty-inženýry ze školy Karel de Grote-Hogeschool v belgických Antverpách, kteří vymysleli inovativní způsob, jak dodat odvahu spotřebitelům, aby si pěstovali vlastní bylinky a zeleninu ve svých domovech pomocí modulárního systému šestiúhelníkových plastových nádob. Začínající skupina již vzbudila zájem u potenciálních investorů a získala od společnosti Hyundai částku 5 000 USD, jako první fázi finanční podpory, která dosáhne celkové částky 15 000 USD.
 
Tříletá iniciativa organizovaná společností JA-YE a podporovaná společností Hyundai Motor Europe oslovila studenty univerzit ve 14 zemích: Belgii, Bulharsku, Dánsku, Finsku, Litvě, Lucembursku, Makedonii, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Španělsku a Velké Británii.
 
Letošní vítězové národních kol představovali širokou škálu produktů a služeb, např. Ecorallium (systém pro rozmnožování korálů v akváriích), InstantDrink (samoohřívací nápoje), ReNeW (řešení podporující zdraví) a ePark (aplikace pro mobilní telefony, která vyhledá volná parkovací místa na silnicích se speciálními senzory).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

9:31 Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseW…