Nejvyšší soud: Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy navštívil Eurojust

29.01.2022 21:21 | Tisková zpráva

Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy dnes poprvé od svého nástupu do funkce v roce 2020 navštívil Eurojust. Pana předsedu přivítali prezident Eurojustu Ladislav Hamran a národní člen za Českou republiku Lukáš Starý. Hlavním cílem návštěvy byla diskuze nad aktuálními trendy v přeshraniční justiční spolupráci i nejnovější vývoj v rámci Eurojustu, včetně vzrůstajícího počtu žádostí o spolupráci s českými orgány i z jejich strany.

Nejvyšší soud: Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy navštívil Eurojust
Foto: Nejvyšší soud ČR
Popisek: Nejvyšší soud ČR, logo

Prezident Eurojustu Ladislav Hamran uvedl: „Je mi nesmírnou ctí přivítat pana předsedu Angyalossyho v našem sídle v Haagu. Česká republika a Eurojust se dlouhodobě těší pevné a prospěšné spolupráci. Zajišťováním spravedlnosti a podporou zásad právního státu je český Nejvyšší soud důležitým článkem v boji proti přeshraniční organizované trestné činnosti a terorismu. Těším se na další pokračování naší neocenitelné spolupráce.“

Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy navázal: „Kriminalita nezná hranic. Zejména z tohoto důvodu považuji přeshraniční mezinárodní spolupráci, jejímž styčným evropským orgánem Eurojust je, za klíčovou oblast moderního trestního práva. Rostoucí význam přeshraniční spolupráce se odráží také v rychlém rozvoji této právní oblasti. Moje osobní zkušenost s vydáním obžalovaného do Itálie i spoluprací s Eurojustem z pozice soudce krajského soudu mi umožňuje ocenit rychlost, neformálnost a profesionalitu, s nimiž agentura realizuje spolupráci v každé konkrétní věci.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

16:32 ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v minulých dnech správní řízení se dvěma společnostmi, …