Nejvyšší soud uspořádal vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové

10.04.2016 13:35

Nejvyšší soud uspořádal pro své soudce, zaměstnance a pozvané hosty ve středu 6. dubna 2016 vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové. Před plným přednáškovým sálem při té příležitosti s Ivou Hüttnerovou besedoval místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Roman Fiala. Paní Iva Hüttnerová všechny přesvědčila o tom, že je opravdu skvělou společnicí. Kdyby nespěchala na divadelní představení do Kyjova, bavila by s JUDr. Romanem Fialou, který jí nahrával pohotovými otázkami, téměř stovku diváků jistě déle, než stanovenou hodinu.

Nejvyšší soud uspořádal vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Třiadvacet obrázků oblíbené malířky, doplněných o výstavku historických předmětů, které jako překvapení pro Ivu Hüttnerovou připravili samotní pracovníci soudu, bude krášlit prostory vyvýšeného přízemí budovy Nejvyššího soudu do 30. dubna. Bohužel, vzhledem k bezpečnostním opatřením, která jsou nutná na soudech všech stupňů, není možné na výstavu pozvat veřejnost.

Iva Hüttnerová se narodila v roce 1948 v Praze. Vystudovala DAMU, obor herectví. Malovat začala ve svém prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla v roce 1974 i svoji první výstavu. Dodnes již realizovala přes 200 výstav, mimo jiné i ve Stockholmu nebo New Yorku. Její obrazy jsou součástí expozic naivního umění v Paříži a Hamburku. Vydala 5 autorských knih, řadu dalších knih ilustrovala. Celých šest let Iva Hüttnerová autorsky vytvářela a moderovala pořad České televize Domácí štěstí. Mezi divadly, kde působila, jsou známé scény jako Pod Palmovkou, Na Fidlovačce, Divadlo Josefa Dvořáka, apod. Navrhovala také kostýmy a jevištní dekorace. Doma je jejím velkým koníčkem zahrada, sbírá staré předměty z domácností, zejména různé textilie.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Na Déčku skončila úspěšná celoroční soutěž Planeta je Prga

16:51 Česká televize: Na Déčku skončila úspěšná celoroční soutěž Planeta je Prga

S posledním květnovým dnem na Déčku skončila oblíbená celoroční soutěž Planeta je Prga, která malé d…