Nejvyšší soud uspořádal vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové

10.04.2016 13:35 | Zprávy

Nejvyšší soud uspořádal pro své soudce, zaměstnance a pozvané hosty ve středu 6. dubna 2016 vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové. Před plným přednáškovým sálem při té příležitosti s Ivou Hüttnerovou besedoval místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Roman Fiala. Paní Iva Hüttnerová všechny přesvědčila o tom, že je opravdu skvělou společnicí. Kdyby nespěchala na divadelní představení do Kyjova, bavila by s JUDr. Romanem Fialou, který jí nahrával pohotovými otázkami, téměř stovku diváků jistě déle, než stanovenou hodinu.

Nejvyšší soud uspořádal vernisáž výstavy malířky a herečky Ivy Hüttnerové
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Třiadvacet obrázků oblíbené malířky, doplněných o výstavku historických předmětů, které jako překvapení pro Ivu Hüttnerovou připravili samotní pracovníci soudu, bude krášlit prostory vyvýšeného přízemí budovy Nejvyššího soudu do 30. dubna. Bohužel, vzhledem k bezpečnostním opatřením, která jsou nutná na soudech všech stupňů, není možné na výstavu pozvat veřejnost.

Iva Hüttnerová se narodila v roce 1948 v Praze. Vystudovala DAMU, obor herectví. Malovat začala ve svém prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla v roce 1974 i svoji první výstavu. Dodnes již realizovala přes 200 výstav, mimo jiné i ve Stockholmu nebo New Yorku. Její obrazy jsou součástí expozic naivního umění v Paříži a Hamburku. Vydala 5 autorských knih, řadu dalších knih ilustrovala. Celých šest let Iva Hüttnerová autorsky vytvářela a moderovala pořad České televize Domácí štěstí. Mezi divadly, kde působila, jsou známé scény jako Pod Palmovkou, Na Fidlovačce, Divadlo Josefa Dvořáka, apod. Navrhovala také kostýmy a jevištní dekorace. Doma je jejím velkým koníčkem zahrada, sbírá staré předměty z domácností, zejména různé textilie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…