Nemocnice Blansko: Rehabilitační oddělení čeká kompletní proměna

03.07.2017 7:31

Už o letních prázdninách začnou v Nemocnici Blansko práce na modernizaci ambulantní části oddělení rehabilitace. Investiční akce za osmadvacet milionů korun vyřeší havarijní stav technologie vodoléčby a kompletní rekonstrukci oddělení rehabilitace. Stavební práce by měly být hotové nejpozději do ledna 2018. Do té doby se provoz ambulantní části rehabilitace přestěhuje do Nemocvičny na ulici Smetanova 8.

Nemocnice Blansko: Rehabilitační oddělení čeká kompletní proměna
Foto: blansko.cz
Popisek: Nemocnice Blansko

Předpokládaný termín zahájení stavby je v srpnu letošního roku. Jedná se o kompletní rekonstrukci rehabilitačního pracoviště, které se nachází v suterénu polikliniky.

Obnovou projdou všechny technologie, to znamená vzduchotechnika, chlazení, technologie bazénu, technologie vířivky. Počítá se také s kompletní vým ěnou rozvodů vody, elektřiny a kanalizace. Do opravených prostor se pořídí nové vířivé a masážní vany, budou se měnit všechny povrchy a rekonstruovat sociální zázemí jak pro pacienty, tak pro zaměstnance nemocnice. Současně se počítá s vybudován ím nového zastřešení nad bazénem, budou upraveny cvičební boxy, vyměněna topná tělesa.

Hlavní část prací se odehraje ve vodoléčebném sálu a bazénu. Bazén dostane nové schodiště podél strany včetně vhodného zábradlí a vymění se bazénové technologie. Ve vod oléčebném sále se bude pokládat protiskluzová dlažba a počítá se s umístěním pěti zrcadel, která umožní personálu vodoléčby při práci současně monitorovat klienty ve velkém bazénu, vířivém bazénu i ve vanách. Z důvodu bezpečnosti klientů oddělení rehabilit ace dojde také k výměně schodů do vířivého bazénu. Stávající kulaté schůdky budou nahrazeny nášlapnými plošinami bez ostrých hran. Ve vířivém bazénu pak navíc přibude jedno madlo.

V ostatních prostorách se modernizace dotkne také dámských i pánských šaten a sprch. Dostanou nové obklady, podlahy i šatní skříňky. Samozřejmostí pak budou nové baterie. Do dámské i pánské šatny navíc přibude signalizační zařízení, a to z důvodu nutného doprovodu některých pacientů po vodoléčebném sále.

Provoz oddělení rehabilita ce se po dobu rekonstrukce přesune do Nemocvičny, ale to až ve chvíli, kdy bude vybrán dodavatel stavby. Dojde k tomu o letních prázdninách. Poté se celý provoz ambulantní části oddělení rehabilitace v nemocnici uzavře, takže samotná rekonstrukce by pro ná vštěvníky nemocnice neměla znamenat žádné nebo jen minimální omezení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…