Nemocnice Brandýs nad Labem se chystá testovat na koronavirus, zájemci se mohou předem objednat online

28. 3. 2020 15:06

Nemocnice Brandýs nad Labem zřizuje od úterý 31. března speciální pracoviště na testování onemocnění Covid-19. Na vyšetření se bude možné objednat online na předem daný čas, výsledek pacienti obdrží do 15 minut.

Nemocnice Brandýs nad Labem se chystá testovat na koronavirus, zájemci se mohou předem objednat online
Foto: commons.wikimedia.org/Miraceti
Popisek: Brandýs nad Labem
reklama

Brandýská nemocnice reaguje na zvýšenou poptávku ve společnosti na testování přítomnosti koronaviru a od úterý 31. března zřizuje venkovní zdravotnický stan, kde se zájemci mohou nechat otestovat. Pro tyto účely nemocnice na svých webových stránkách připravuje také online systém, kde se pacienti mohou objednat na předem daný čas, a kde bude k dispozici dotazník, který si pacient přinese vyplněný. Odpadá tak nutnost několikahodinového čekání ve frontě. Vyšetření je velmi rychlé, výsledky testovaní obdrží do 15 minut. „K určení protilátek proti koronaviru používáme testovací kazety NADAL COVID-19 IgG/IgM Test, výrobce Německo, testy jsou určen pro profesionální použití. Obsahují barevnou linii, která vypovídá o správnosti provedení testu. Spolehlivost testu výrobce udává 96 %. Výsledky posuzujeme i ve spojitosti s dalšími klinickými informacemi o pacientovi a výsledky krevního obrazu a CRP, které současně odebíráme,“ říká MUDr. Karolína Havlíčková-Dostálová z brandýské nemocnice.

Test funguje na základě průkaznosti přítomnosti protilátek, ať už brzkých, které značí právě probíhající infekci, nebo pozdních, které se objevují u pacientů, kteří onemocnění prodělali, ale již jsou vyléčeni. Pro koho je tedy testování vhodné?  „Dle doporučení MZČR jsou k provedení testu určeni pacienti s těmito příznaky – zejména horečka nad 38° C trvající déle než 2 dny, suchý kašel a dušnost,“ dodává MUDr. Havlíčková-Dostálová.

Aby se zamezilo kontaktu potenciálně nakažených s ostatními pacienty nemocnice, vyšetření na koronavirus budou probíhat ve venkovním stanu, který bude umístěn vedle nemocnice. Cena vyšetření je 1250 Kč a není hrazena zdravotními pojišťovnami. Více informací včetně rezervačního formuláře lze nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Starostové vyhlašují stávkovou pohotovost. Čekají propad obecních rozpočtů o dalších 10 miliard

14:57 SMS ČR: Starostové vyhlašují stávkovou pohotovost. Čekají propad obecních rozpočtů o dalších 10 miliard

Sdružení místních samospráv ČR dnes vyhlásilo stávkovou pohotovost starostů. Důvodem jsou další návr…