Nemocnice České Budějovice: Jihočeské onkologické dny se zaměří na nádory prostaty a močového měchýře

12.10.2017 9:21

Ve dnech 12. až 14. října se uskuteční v Českém Krumlově již 24. ročník Jihočeských onkologických dnů, které pořádá Onkologické oddělení Nemocnice České Budějovice. Centrem dění se stane kongresový sál Jízdárny v areálu českokrumlovského zámku.

Nemocnice České Budějovice: Jihočeské onkologické dny se zaměří na nádory prostaty a močového měchýře
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

„Letošním tématem je diagnostika a léčba nádorů prostaty a močového měchýře,“ informuje primář Onkologického oddělení Nemocnice České Budějovice Václav Janovský. „Předpokládáme účast zhruba 450 odborníků z celé České republiky. Každoročně vybíráme témata, která obsahují významné novinky v léčbě a letos se sešly rovnou dvě systémově související uroonkologické diagnózy. I tak budeme mít dostatek prostoru k detailnímu prodiskutování zvolené problematiky ze všech možných hledisek, počínaje epidemiologií, přes diagnostiku až po léčbu včetně jejích komplikací. Na kongresu tak budou zastoupeni nejen kliničtí onkologové a radioterapeuti, ale též urologové, patologové, radiodiagnostici a specialisté v nukleární medicíně.“

Mezi přednášejícími budou špičkoví specialisté z celé České republiky. Chybět zde tedy nebude například prof. MUDr. Jitka Abrahámová DrSc. z Onkologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči, předsedkyně výboru České onkologické společnosti ČLS JEP doc. MUDr. Jana Prausová, Ph.D, MBA z Onkologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, prof. Ondřej Hes, Ph.D. ze Šiklova ústavu patologie FN Plzeň, doc. MUDr. Ladislav Jarolím, CSc. z Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, prof. MUDr. Karel Odrážka, Ph.D. z Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice, prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D., z Onkologické kliniky FN Olomouc, prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc. z Kliniky radiační onkologie MOÚ Brno a mnozí další.

I českobudějovická nemocnice zde bude mít své zástupce. Za Radiologické oddělení promluví prim. MUDr. Petr Lhoták a za Urologické oddělení prim. MUDr. Miloš Fiala.

Podrobný program se nachází na oficiálních stránkách Jihočeských onkologických dnů (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.