Nemocnice České Budějovice: Porodnice nabídne aromaterapii a předpříjem z pohodlí domova

23.09.2020 9:15

Porodnice Nemocnice České Budějovice, a.s. rozšiřuje od 1. října doplňkové služby pro rodičky. Jednou z nich je aromaterapie, kterou nastávající maminky mohou nově využít vedle již standardně nabízeného rajského plynu.

Nemocnice České Budějovice: Porodnice nabídne aromaterapii a předpříjem z pohodlí domova
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

„Přejeme si, aby byly rodičky v naší porodnici spokojené, proto jsme si připravili novinku v podobě aromaterapie. Jedná se o metodu, která využívá účinků éterických olejů. Ty dokážou zmírnit napětí při porodu, sníží vnímání bolesti či dodají rodičce sebedůvěru,“ uvádí primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D. „Aromaterapii lze využít formou inhalace z difuzérů nebo při koupeli ve vaně. Do této péče se může zapojit i doprovod u porodu, který může masírovat nastávající mamince záda, šíji nebo například ruce. Pro aromaterapii používáme kvalitní oleje od renomované české firmy. Kromě zmíněných pozitiv navozuje aromaterapie příjemné prostředí pro tyto vzácné chvíle.“

Kompletní služby aromaterapie poskytuje Nemocnice České Budějovice, a.s. zdarma.

Další novinkou je možnost předpříjmu k porodu. Rodička může využít sepsání předpříjmu osobně po předchozím objednání na porodnické ambulanci nebo vyplnit formulář v pohodlí domova a přinést ho s sebou k porodu. „Nemocnice České Budějovice, a.s. poskytuje rodičkám již rok zdarma také rajský plyn, který příznivě ovlivňuje chování ženy při porodu. Nastávající maminka je po jeho užití klidnější, psychicky uvolněná, a přitom schopna komunikace a spolupráce s porodnickým personálem,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Kompletní informace naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: Soutěžení seniorů o volný termín k očkování je nedůstojné

19:38 Asociace krajů ČR: Soutěžení seniorů o volný termín k očkování je nedůstojné

Nad vakcinační strategií se v úterý 19. ledna sešli hejtmani s předsedou vlády a ministrem zdravotni…