Nemocnice České Budějovice: Regulační poplatek za pohotovostní služby lze platit bezkontaktní kartou

06.07.2018 17:09

Nemocnice České Budějovice zavedla nový systém úhrad za pohotovostní službu. Regulační poplatek je nyní možné na nejvíce vytížených místech platit bezkontaktní platební kartou. Platební automaty, které tuto možnost nabízejí, se nacházejí v pavilonech C (ve vestibulu v přízemí vedle vstupu urgentního příjmu), CH (traumatologie – úrazy, neurochirurgie) a v dolním areálu v pavilonu E (2. nadzemní podlaží – ORL, oční).

Nemocnice České Budějovice: Regulační poplatek za pohotovostní služby lze platit bezkontaktní kartou
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

„Pokud u sebe nemá pacient hotovost ani platební kartu, je také možné mu vystavit fakturu,“ upozorňuje mluvčí Nemocnice České Budějovice Bc. Iva Nováková, MBA. Dodává, že možnost platby kartou nemocnice zavedla na základě podnětů z řad veřejnosti.

V dosahu platebních automatů nejsou oddělení kožní, infekce, urologie a gynekologie a neonatologie. V těchto případech nadále platí možnost úhrady regulačního poplatku v hotovosti přímo sestře, nebo možnost vystavení faktury za regulační poplatek. „Pokud je na některé z těchto oddělení pacient odeslán s potvrzením o úhradě regulačního poplatku z předchozího oddělení, poplatek se znovu nevybírá,“ dodává Bc. Iva Nováková, MBA.

Regulační poplatek za pohotovostní služby ve výši 90 Kč za ošetření v ambulantní sféře se v současné podobě hradí od 1. ledna roku 2015. Pohotovostní služba funguje o víkendech a svátcích. V pracovních dnech od 16 do 7 hodin. Hradí se pouze 1 poplatek za 1 kalendářní den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Masarykova univerzita povede projekt, mapující památky ve francouzské obci Conques

10:06 Masarykova univerzita povede projekt, mapující památky ve francouzské obci Conques

Popsat a vrátit do povědomí veřejnosti historické památky francouzské obce Conques má za cíl výzkumn…