Nemocnice České Budějovice: Traumatologové se sešli s lékaři okresních nemocnic jihočeského regionu

22.10.2018 21:05

Kongres jihočeských traumatologů se zaměřil na spolupráci lékařů TRAUMACENTRA s lékaři okresních nemocnic jihočeského regionu, ambulantních specialistů a záchranářů.

Nemocnice České Budějovice: Traumatologové se sešli s lékaři okresních nemocnic jihočeského regionu
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

Po roce se opět sešli jihočeští traumatologové, aby řešili aktuální otázky úrazové chirurgie, moderní operační postupy nebo spolupráci se záchrannou službou. Setkání se uskutečnilo ve středu 17. října od 10.00 hodin v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Vedle traumatologů na ně zavítali také plastičtí chirurgové, ortopedi, chirurgové, neurochirurgové a další.

Smyslem dnes už tradiční akce, na kterou se každoročně dostaví kolem dvou set lékařů, sester a záchranářů, je mimo jiné také obousměrná výměna zkušeností z praxe. „Úrazy jsou v naší zemi hlavní příčinou úmrtí obyvatel do čtyřiceti let a v celé populaci čtvrtou nejčastější příčinou smrti. Pokud chceme jejich následky co nejvíce zmírnit, musíme pracovat efektivně jak v terénu, tak posléze i na sále,“ uvádí primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka.

Cílem akce je proto například lepší informovanost o tom, kdy je možné ponechat pacienty v péči jednotlivých okresních nemocnic a kdy je potřeba je neprodleně transportovat na lépe technicky vybavené pracoviště krajského traumacentra. „Naší snahou je informovat kolegy v terénu, jaké spektrum výkonů jsme schopni poskytovat. Záchranáře a lékaře v okresních nemocnicích chceme také seznámit s moderními trendy v traumatologii,“ dodává primář Kopačka.

Na programu bylo celkem 19 přednášek – například MUDr. Petr Polák mluvil o krytí kožních defektů v traumatologii, MUDr. Zdeněk Tříska o zlomeninách CMC skloubení a MUDr. Tomáš Votruba o replantaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

22:02 Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

Vzhledem k plněným úkolům na základně Bagram se mohlo jen několik vojáků 12. strážní roty zúčastnit …