Nemocnice České Budějovice uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku

10. 4. 2019 9:15

Ve dnech 12. až 14. dubna 2019 se v Nemocnici České Budějovice uskuteční již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku. Celkem se počítá s účastí 95 studentů medicíny z celé České republiky.

Nemocnice České Budějovice uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

„Nachystali jsme pro studenty 14 stanovišť, mezi disciplínami nebude chybět resuscitace dítěte a dospělého, chirurgické šití, dialýza, robotická operace či porod. Na místě budou odborníci z naší nemocnice,“ informuje manažer projektu Bc. Iva Nováková, MBA.

Program začne v pátek 12. dubna prohlídkou Budějovického Budvaru, následovat bude seznamovací večer, jehož součástí budou zajímavé přednášky. Samotná soutěž odstartuje
o den později a potrvá až do sobotního odpoledne. Večer pak naváže slavnostní vyhlášení vítězů za účasti ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

Na poslední den, tedy neděli 14. dubna, přichystali organizátoři pro soutěžící relaxační program včetně prohlídky zámku Hluboká nad Vltavou a sportovního vyžití ve sportovně-relaxačním areálu.

„Cílem soutěže je podpořit studenty medicíny v jejich studiu, rozvíjet formou soutěže jejich znalosti a dovednosti. Za jejich výkony je odměníme a poskytneme jim odbornou i finanční podporu k jejich dalšímu odbornému rozvoji. Současně je snahou této akce představit jihočeské nemocnice, jako potenciálního zaměstnavatele, a Jihočeský kraj, jako ideální místo k životu,“ dodává autor projektu Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva skupiny Jihočeské nemocnice, a.s.

Soutěž Medik roku organizují Jihočeské nemocnice, a. s. ve spolupráci s Jihočeským krajem. Akce se uskuteční pod záštitou ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

22:54 Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

Ministerstvo financí předložilo na dnešní jednání vlády rozšíření generální pardonu rušícího DPH na …