Nemocnice České Budějovice vyhlašuje omezení návštěv

27.01.2020 18:47

V Jihočeském kraji dochází k významnému nárůstu akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky.

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje omezení návštěv
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

V minulých týdnech byly nejvíce postiženy věkové skupiny 0-25 let, vyšší ročníky zatím nevykazují výraznou nemocnost, ale její nárůst především u neočkovaných osob středního a vyššího věku je možné předpokládat v nejbližších dnech a týdnech. V ČR byla již hlášena úmrtí na chřipku. 

Nemocnice České Budějovice pro vyšší bezpečí pacientů i zaměstnanců dosáhla díky informační kampani 41% proočkovanost svých zdravotníků proti chřipce, což je dvojnásobek proti minulým letům. Pro zamezení přenosu mezi pacienty, návštěvníky a personálem je v nemocnici používán systém izolačních režimů. 

Součástí snižování rizika šíření chřipky v nemocnici je také omezení režimu návštěv. 

Na návštěvy od 28. ledna 2020 nemohou chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). Přístup na návštěvu není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů). 

Všechny návštěvníky také žádáme, aby při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy použili dezinfekční gel nebo si umyli ruce teplou vodou a mýdlem. Doporučení se týká také potřeby zakrýt si při kašli nos a ústa a používání ústenek během návštěvy.

Současně se několikrát denně objevují zprávy o rychle se šířící epidemii nového koronaviru v čínském městě Wuhan a okolí, s jednotlivými případy prokázanými v dalších zemích. Tyty zprávy jsou provázeny velkou publicitou a také velkou úzkostí. Informace se mění každým dnem, v současné době jsou dostupné jen omezené podklady pro přesnější posouzení rizika pro jižní Čechy. Nemocnice se však připravuje na různé možné scénáře a postupuje podle doporučení MZ ČR, WHO a ECDC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní úřad pro Ústecký kraj: Utéct před celníky se muži nepodařilo

13:30 Celní úřad pro Ústecký kraj: Utéct před celníky se muži nepodařilo

Řidič dodávky se dal před celníky na útěk, celníci v jeho dodávce nalezli značné množství nezdaněnýc…