Nemocnice Havlíčkův Brod: Gama kamera se měnila po 14 letech

02.02.2022 14:21 | Tisková zpráva

Nová hybridní gama kamera umožňující celotělové, SPECT a SPECT/CT vyšetření je špičkovým modelem, který od minulého roku využívají lékaři brodské nemocnice.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Gama kamera se měnila po 14 letech
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Kombinuje vysoce výkonné CT s pokročilým zobrazováním SPECT tak, aby vyhovovalo i těm nejnáročnějším situacím. 

Anketa

Pokud byste byl(a) sportovcem, měl(a) byste morální problém jet na olympiádu v Číně?

6%
92%
hlasovalo: 24412 lidí
Ročně totiž oddělení nukleární medicíny na tomto přístroji provede  6 tisíc diagnostických a terapeutických výkonů.
„Jedná se o obměnu přístroje po 14 letech. Tato nová gama kamera disponuje moderním softwarem a je přínosem pro prakticky všechny lékařské obory naší nemocnice, zejména pro onkologii, ortopedii, pneumologii, endokrinologii, urologii ale i pro kardiologii, neurologii, interní lékařství či chirurgii a nefrologii. Sofistikovaný hardware značně zvýší také komfort pro pacienty,“ říká primář oddělení MUDr. Petr Libus.

Jde o flexibilní systém Symbia Intevo Bold firmy SIEMENS nabízející řadu výkonných a jedinečných možností SPECT a CT. Finanční prostředky na její nákup jsme získali z evropských fondů. Pořizovací cena byla 24.5 milionu korun. „Jde o špičkový a nejvyšší model řady Symbia této firmy s 32 řadovým transmisním CT. Dochází k vyššímu rozlišení obrazu a technologie umožňuje lépe lokalizovat a charakterizovat onemocnění pro přesnější vyjádření stavu,“ dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila  Celý systém obsahuje výpočetní systém s akvizičním pracovištěm a vyhodnocovacími pracovišti, s připojením a komunikací se stávajícími nemocničními systémy.

Obor nukleární medicína historicky rozvinul molekulární zobrazování a jako jediný obor jej v široké míře využívá i v klinické praxi. Základem činností oboru je využívání otevřených zdrojů ionizujícího záření pro diagnostiku a terapii. Jako součást diagnostického zobrazování s otevřenými zářiči využívá také generátory ionizujícího záření.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

22:17 Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

Návštěvy pracovníků Kanceláře ombudsmana v domovech se zvláštním režimem ukázaly, že život tamních o…