Nemocnice Havlíčkův Brod: Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích

15.07.2019 19:38

Někdy může obrázek dítěte být tím pravým pohlazením na duši a pomáhat při uzdravení.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod
reklama

"Když se procházím po chodbě a koukám na ty obrázky, rozptýlím se a nemyslím na starosti," shrnula jedna z hospitalizovaných maminek novou výzdobu gynekologické části Nemocnice Havlíčkův Brod.

Další dvě desítky obrazů namalovaných studenty brodského gymnázia zkrášlují od začátku července chodby gynekologicko-porodnického oddělení. Už tříletý projekt pod vedením Mgr. Daniela Korába, pedagoga Gymnázia Havlíčkův Brod, nám pomáhá vytvářet příjemné, zajímavé prostředí a přátelskou atmosféru na pokojích a chodbách tohoto oddělení.

Dlouhodobě se snažíme uspořádáním a výzdobou interiérů docítil toho, aby se pacienti v rámci možností cítili v prostorách nemocnice dobře. "Opravdu krásné obrazy jsou zpestřením prostředí pro pacientky, ale i pro personál oddělení. Velké poděkování patří všem studentům třídy  1D a 1C i pedagogickému vedení za podporu a spolupráci s naší nemocnicí," okomentovala aktivitu gymnazistů vrchní sestra oddělení Bc. Martina Horáčková. Celkem se projektu tento rok zúčastnilo 19 studentů.Téma Zahrady inspirované Zahradou Jiřího Trnky a Břetislava Pojara si již v předchozích letech získalo velkou oblibu. "Změnou však je technika, kterou tentokrát studenti zvolili. Jedná se o enkaustiku na enkaustickém papíře, kde pomocí zahřívací desky, enkaustické žehličky a potřebných nástrojů studenti vytvořili tyto nádherné obrazy, " upřesnil Mgr. Daniel Koráb.

Instalace obrazů proběhla za plného provozu oddělení a ihned si získala pozornost hospitalizovaných pacientek. Studenti pak od personálu oddělení dostali sladkou odměnu v podobě dortu, který ihned s chutí snědli. Podle slov Mgr. Daniela Korába,vedoucího výtvarných kroužků a výtvarné sekce uměleckého kurzu, se můžeme těšit zase v příštím roce na další výtvarná díla brodských gymnazistů, třeba i na dalších odděleních nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

22:31 SŽDC: Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

Správa železnic dokončila rekonstrukci historického Negrelliho viaduktu. Vlaky se na něj vrátí v pon…