Nemocnice Havlíčkův Brod: Mladí volejbalisté podpořili léčbu skoliózy páteře u dětí

07.06.2022 10:06 | Tisková zpráva

Sortující děti a volejbalistky PVK Olymp Praha podpořily projekt léčby skoliózy páteře u dětí, který realizuje rehabilitační oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Mladí volejbalisté podpořili léčbu skoliózy páteře u dětí
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Finanční dar 20 tisíc korun věnoval rehabilitačnímu oddělení Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ V Sadech. Tuto částku získal při dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha. Charitativní volejbalový kemp proběhl ve dnech 30. 5. - 1. 6. 2022.

"Během těchto tří dnů se naši žáci pod vedením trenérů a hráček špičkového volejbalového klubu PVK Olymp Praha zapojili do tréninkových i soutěžních aktivit. Součástí byly také metodické tréninky pro učitele," prozradila o akci ředitelka školy ZŠ V Sadech PaeDr. Milena Honsová.

Vyvrcholením celé akce byl charitativní volejbalový turnaj mezi smíšenými družstvy složenými z žáků školy, učitelů a hráček Olympu. Při následné dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha se vydražila částka 18 000 Kč, kterou Spolek dorovnal na 20 000 Kč a rozhodl se jej věnovat na program řešící skoliózu páteře u dětí.

"Na léčbu skoliózy páteře u dětí cílíme již více jak 5 let. Programem prošlo již přes dvě stě dětí," prozradil primář rehabilitačního oddělení MUDr. Lubomír Motyčka.

Program je spojením několika rehabilitačních a fyzioterapeutických metod jako je např. Smíškova metoda spirální stabilizace páteře, Vojtova metoda a další. STOP skolióze páteře u dětí je program rehabilitačního a ortopedického oddělení NHB zacílený na děti se skoliózou a vadným držením těla, jehož součástí jsou pravidelná cvičení v areálu nemocnice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klaudiánova nemocnice: Darovat krev přišlo do nemocnice více než sto lidí

13:30 Klaudiánova nemocnice: Darovat krev přišlo do nemocnice více než sto lidí

Klaudiánova nemocnice společně s organizací Nábor hrdinů uspořádala poprvé společný Náborový den prv…