Nemocnice Havlíčkův Brod: Zaměstnanci ARO mohou kdekoliv školit První pomoc

02.11.2022 20:29 | Tisková zpráva

Nejmodernější elektronické resuscitační modely a trenažery, nejnovější postupy a trendy v KPR si vyzkoušeli zdravotníci z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Nemocnice Havlíčkův Brod při rekvalifikačním kurzu akreditovaném MŠMT. Naše nemocnice obnoví KURZY první pomoci pro laickou veřejnost po Novém roce.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Zaměstnanci ARO mohou kdekoliv školit První pomoc
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Zaměstnanci oddělení ARO se minulý týden zúčastnili rekvalifikačního kurzu ČLEN PRVNÍ POMOCI, jehož cílem bylo zvýšení kompetencí pracovníků v oblasti výuky / lektoringu PRVNÍ POMOCI a ZDRAVOVĚDY. Kurz je pro tým důležitou přípravou na budoucí výuku resuscitačních technik a první pomoci pro laickou i odbornou veřejnost.

Anketa

Co vy a kandidatura Andreje Babiše?

hlasovalo: 27188 lidí

"Účastníci absolvovali řadu instruktorských bloků včetně praktického výcviku v předmětech základní podpory životních funkcí, resuscitaci s automatickým externím defibrilátorem, Integrovaného záchranného systému, přednemocniční neodkladné péče ČR, zdravotních rizik pracovního prostředí, dále komunikačních lektorských dovedností a další," sdělil školitel PhDr. Mgr. Radim Křivák, BBA.

K zvýšení kvalifikace přispěla řada metod, které zohledňují nejnovější trendy v moderním pojetí výuky první pomoci, dle aktuálních evropských doporučení ERC GUDELINES. Seznámeni byli s novými výukovými pomůckami, elektronickými resuscitačními modely s podporou AV techniky, AED simulátory, trenažery simulujícími dušení, maskovacími soupravami, spoustou zdravotnické didaktické techniky. Po náročném výcviku úspěšně složilo všech šest zdravotníků závěrečnou zkoušku a zaslouženě získali certifikát s neomezenou platností, podle platné akreditace MŠMT ČR.

Kurzy laické KPR, které naše nemocnice roky pořádá, byly v době pandemie pozastaveny. Obnoveny budou na začátku roku 2023.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

22:17 Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

Návštěvy pracovníků Kanceláře ombudsmana v domovech se zvláštním režimem ukázaly, že život tamních o…