Nemocnice Havlíčkův Brod: Zaměstnanci ARO mohou kdekoliv školit První pomoc

02.11.2022 20:29 | Tisková zpráva

Nejmodernější elektronické resuscitační modely a trenažery, nejnovější postupy a trendy v KPR si vyzkoušeli zdravotníci z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Nemocnice Havlíčkův Brod při rekvalifikačním kurzu akreditovaném MŠMT. Naše nemocnice obnoví KURZY první pomoci pro laickou veřejnost po Novém roce.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Zaměstnanci ARO mohou kdekoliv školit První pomoc
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Zaměstnanci oddělení ARO se minulý týden zúčastnili rekvalifikačního kurzu ČLEN PRVNÍ POMOCI, jehož cílem bylo zvýšení kompetencí pracovníků v oblasti výuky / lektoringu PRVNÍ POMOCI a ZDRAVOVĚDY. Kurz je pro tým důležitou přípravou na budoucí výuku resuscitačních technik a první pomoci pro laickou i odbornou veřejnost.

Anketa

Co vy a kandidatura Andreje Babiše?

hlasovalo: 27138 lidí

"Účastníci absolvovali řadu instruktorských bloků včetně praktického výcviku v předmětech základní podpory životních funkcí, resuscitaci s automatickým externím defibrilátorem, Integrovaného záchranného systému, přednemocniční neodkladné péče ČR, zdravotních rizik pracovního prostředí, dále komunikačních lektorských dovedností a další," sdělil školitel PhDr. Mgr. Radim Křivák, BBA.

K zvýšení kvalifikace přispěla řada metod, které zohledňují nejnovější trendy v moderním pojetí výuky první pomoci, dle aktuálních evropských doporučení ERC GUDELINES. Seznámeni byli s novými výukovými pomůckami, elektronickými resuscitačními modely s podporou AV techniky, AED simulátory, trenažery simulujícími dušení, maskovacími soupravami, spoustou zdravotnické didaktické techniky. Po náročném výcviku úspěšně složilo všech šest zdravotníků závěrečnou zkoušku a zaslouženě získali certifikát s neomezenou platností, podle platné akreditace MŠMT ČR.

Kurzy laické KPR, které naše nemocnice roky pořádá, byly v době pandemie pozastaveny. Obnoveny budou na začátku roku 2023.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: RVVI navrhla na Cenu vlády nadanému studentovi Barboru Šmahlíkovou

12:58 Úřad vlády: RVVI navrhla na Cenu vlády nadanému studentovi Barboru Šmahlíkovou

V pátek 27. ledna 2023 se v sídle vlády ČR uskutečnilo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a …