Nemocnice Jindřichův Hradec otvírá nové pracoviště magnetické rezonance

07.06.2018 15:38

Jindřichohradecká nemocnice po dvou letech intenzivních příprav uvede začátkem prázdnin do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance.

Nemocnice Jindřichův Hradec otvírá nové pracoviště magnetické rezonance
Foto: nemjh.cz
Popisek: Nemocnice Jindřichův Hradec
reklama

Slavnostní otevření proběhne 19. června 2018. Investiční náklady na přístroj Philips Ingenia 1,5 T, které činí bezmála 27 milionů korun, jsou hrazeny z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu Evropské unie, na stavební úpravy ve výši 6 milionů korun přispěl Jihočeský kraj. Nové pracoviště magnetické rezonance se nachází v suterénu pavilonu C, v blízkosti gastroenterologických ambulancí.

„Jedná se o diagnostickou metodu, která v našem regionu doposud chyběla. Vyšetření se provádí v prostředí silného magnetického pole, v našem případě o velikosti magnetické indukce 1,5 Tesla. Je vhodné zejména pro vyšetření nervové soustavy - mozku, míchy a míšních nervů, páteře a meziobratlových plotének, kloubů, měkkých tkání a dalších oblastí těla. Hlavními výhodami jsou absence rentgenového záření a vysoké tkáňové rozlišení. Je třeba však počítat, ve srovnání s CT, s delší dobou vyšetření, která se pohybuje nejčastěji v rozmezí 20-45 minut, a dále hlučností přístroje,“ uvádí MUDr. Tomáš Jindra, vedoucí lékař magnetické rezonance.

V průběhu prázdnin a dovolených se uskuteční testovací provoz a vyšetření především hospitalizovaných a akutních pacientů. „Od září již předpokládáme standardní režim s možností telefonického objednání. Od nového přístroje si slibujeme zkrácení termínu vyšetření. Po nemocnicích v Českých Budějovicích, Písku a Táboře se nemocnice v Jindřichově Hradci stane čtvrtou jihočeskou nemocnicí s přístrojem magnetické rezonance. Kromě rychlejšího stanovení diagnózy nám metoda umožní zpřesnění diagnózy a rozšíření spektra vyšetřovacích metod,“ dodává MUDr. Tomáš Jindra.

Zřízení nového pracoviště je součástí projektu Modernizace Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., v rámci kterého je v tomto roce investováno z evropských fondů do technologického vybavení nemocnice téměř 100 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod mají nové vedení

15:39 Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod mají nové vedení

Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje schválilo personální změny ve vedení …