Nemocnice Litoměřice: V hale slouží maminkám nový kojící koutek

02.06.2018 17:21

Pouze několik málo dní je v hale litoměřické nemocnice rodičům malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek. Již několik minut po jeho zprovoznění ho začaly využívat první maminky.

Nemocnice Litoměřice: V hale slouží maminkám nový kojící koutek
Foto: nemocnice-lt.cz
Popisek: Městská nemocnice Litoměřice
reklama

Vybudování kojícího koutku předcházel jak požadavek samotných matek, které dosud byly nuceny kojit v čekárnách i jiných nevyhovujících prostorách, tak i podnět od některých mateřských hnutí. „V neposlední řadě jsme se i my sami chtěli zařadit po bok velkých nemocnic, kde jsou taková místa v dnešní době samozřejmostí,“ přiblížila pozadí vzniku koutku pro rodiče Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory.

Nový kojící koutek je vybaven nejen židlí pro maminku, ale také přebalovacím pultem a jednorázovými papírovými ručníky. Koutek je zároveň dostatečně velký i pro kočárek. K prostoru přiléhá samostatně vyčleněné sociální zařízení. Intimita kojící maminky je zajištěna upozorněním na obsazenost koutku na vstupních dveřích.

„Možnost nakojit v klidu samozřejmě vítám,“ zhodnotila novou službu paní Gabriela, maminka tříměsíční Adélky, která zároveň ocenila i samostatné sociální zařízení. „Dříve jsem při použití toalety musela nechávat dceru v kočárku na chodbě bez dozoru, teď už nemusím,“ dodala s úsměvem.

Vybudování kojícího koutku ocenil také starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč: „Jsem rád, že dochází k rozšiřování služeb nemocnice i tímto směrem, neboť maminky si své soukromí zaslouží.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

22:01 Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

Lipenské obce dezinfikují veřejné prostory – obchody, ulice, úřady, ale například i kanalizace. Oblí…