Nemocnice Na Homolce jmenovala likvidátora dceřiné společnosti Holte, s. r. o.

06.01.2016 12:50

Po absolvování složitého procesu postupného přebírání činností, které dříve pro nemocnici zajišťovala dceřiná společnost Holte, s. r. o., přistupuje nyní vedení Nemocnice Na Homolce k poslednímu kroku tohoto procesu – ke zrušení této dnes už „vyprázdněné“ společnosti bez právního nástupce, tj. k likvidaci.

Nemocnice Na Homolce jmenovala likvidátora dceřiné společnosti Holte, s. r. o.
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce
reklama

Nezávislý likvidátor, kterým je Ing. Jaroslava Dlabolová, insolvenční správce, vzešel z výběrového řízení a k dnešnímu dni zahájil svoji činnost.

Rolí likvidátora ze zákona je maximalizovat likvidační zůstatek společnosti, tedy získat z likvidace pro vlastníka, tj. Nemocnici Na Homolce, maximální hodnotu. Na dceřinou společnost Holte, s.r.o. jsou navázané další dceřiné společnosti, a to Homolka Premium Care, a. s., a Holte, Mateřská škola na Homolce, a. s., jejichž budoucí fungování bude dořešeno v rámci likvidace.

„V případě mateřské školy nemocnice vypsala ještě před koncem roku výběrové řízení na nového provozovatele a v případě Homolka Premium Care, a. s., musí likvidátorka postupovat s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Očekáváme, že vlastní likvidace Holte si vyžádá čas v řádu měsíců,“ říká ředitel Nemocnice Na Homolce Dr. Ing. Ivan Oliva.

Oliva zahájil z pověření ministra zdravotnictví proces postupného utlumování a následné likvidace dceřiných společností Holte, s. r. o., a Holte Medical, a. s., které v minulosti pro Nemocnici Na Homolce zajišťovaly veškeré účetnictví, ekonomiku a nákup zdravotního materiálu a pomůcek, ihned po svém nástupu do funkce ředitele v říjnu 2014. Proces probíhá řízeně přesně podle harmonogramu, který Oliva předložil kontrolnímu výboru Poslanecké sněmovny v únoru 2015. K zásadnímu útlumu činnosti dceřiné společnosti Holte došlo již v dubnu loňského roku, kdy nemocnice dobudovala vlastní ekonomický úsek a začala se sama starat o účetnictví, což jí přineslo roční úsporu v řádu desítek milionů Kč. Likvidace Holte Medical by měla být zahájena v červenci letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

10:31 Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším chovatelským úspěchem. Skupina 19 klokanů rudokrkých se …