Nemocnice Na Homolce získala souhlas vlády s likvidací dceřiných společností

22.07.2016 8:52

Nemocnice Na Homolce obdržela souhlas vlády s likvidací obou dceřiných společností. Nic tak již nebrání vstupu do likvidace, a tedy definitivnímu zániku Holte, s. r. o., a následně také Holte Medical, a. s.

Nemocnice Na Homolce získala souhlas vlády s likvidací dceřiných společností
Foto: Nemocnice Na Homolce
Popisek: Nemocnice Na Homolce
reklama

Koncem roku 2014 zahájila Nemocnice Na Homolce na základě pokynu Ministerstva zdravotnictví proces postupného utlumování a následné likvidace dceřiných společností Holte, s. r. o., a Holte Medical, a. s. – struktur, které do té doby v nemocnici zajišťovaly veškerou ekonomiku, účetnictví a nákup zdravotního materiálu. Nahrazení tohoto stavu je náročný proces, jehož úkolem je maximálně zefektivnit chod nemocnice a veškeré systémy nastavit tak, aby byly transparentní a v souladu s platnou legislativou. To vše probíhá bez sebemenšího dopadu na poskytování vysoce specializované medicínské péče. Tento proces, který napříč Českou republikou nemá historicky obdoby, je pod drobnohledem politiků, státních orgánů, médií a veřejnosti.

Velká část zadání už byla splněna. Od dubna loňského roku je veškeré účetnictví zajišťováno vlastními zaměstnanci nemocnice a přináší nemocnici každoročně úsporu v řádu desítek milionů korun.

„Je patrné, že změnou procesů a řízení i v druhé dceřiné společnosti, Holte Medical, a. s., došlo k výrazné úspoře nákladů a že nákup pro nemocnici máme plně pod kontrolou, čímž jsme zamezili možnému odlivu finančních prostředků mimo nemocnici. Současně s tím již vykonává svoji práci nově vzniklý odbor nákupu a veřejných zakázek, který byl v nemocnici zřízen proto, aby převzal činnosti dceřiné společnosti Holte Medical, a. s. K dnešnímu dni už máme vypsáno více než 11 000 veřejných zakázek v celkovém objemu 1,6 mld. korun a probíhají personální a organizační změny, které by měly umožnit definitivní přesun činností do nemocnice do konce letošního roku,“ říká ředitel nemocnice Ivan Oliva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…