Nemocnice Pelhřimov: Lékárna se v květnu přesune do hlavní budovy

12.03.2019 20:45

Do konce března 2019 budou dokončeny stavební úpravy, spojené s novým výdejním místem nemocniční lékárny v Nemocnici Pelhřimov. Stavět se začalo v říjnu 2018 a v květnu letošního roku počítáme se zahájením provozu. Nově tedy najdou pacienti nemocniční lékárnu ve vestibulu - atriu hlavní nemocniční budovy. Tím bude zajištěna snazší dostupnost a větší komfort pro širokou veřejnost.

Nemocnice Pelhřimov: Lékárna se v květnu přesune do hlavní budovy
Foto: ikrajvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Pelhřimov

Současné umístění nemocniční lékárny je nešťastné. Nachází se ve střední části areálu a cesta k němu je do prudkého kopce. Proto je zejména pro seniory či imobilní pacienty služba lékárny často nedostupná. "Přesto, že je budova značena, řada pacientů se zde také špatně orientuje. Naší snahou tedy bylo zvýšit komfort a dostupnost léků a zároveň zmodernizovat provoz lékárny," sdělil technický náměstek nemocnice Petr Adam.

Nemocnice si proto nechala vypracovat projekt s investicí kolem 6 milionů korun na přestavbu moderního a snadno dostupného prostoru v přízemí hlavní lůžkové budovy. Spolufinancovat jej bude zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina. "Současné prostory jsou malé a již nevyhovují našemu provozu. Sortiment a kvantita činnosti nemocniční lékárny stále narůstá," sdělila vedoucí farmaceutka PharmDr. Radka Vachová.

Nové výdejní místo bude rozměrově podstatně větší, a tak lékárna plánuje rozšířit nabídku volně dostupných léčiv a nabídku akcí pro širokou veřejnost, které pořádá ve svých prostorách. Jde zejména o preventivní akce ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou. V léte poskytovaly farmaceutky poradenství v oblasti poruch paměti, zapojují se do akcí na podporu záchrany života poskytnutím včasné první pomoci či antibiotického dne. Pacientům také nabízí naše lékárna pravidelné výhodné slevy na vybraná léčiva.

Více o nemocniční lékárně ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

22:30 AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

V nevelké přírodní rezervaci Ostrůvek na Tachovsku v chráněné krajinné oblasti Český les bylo objeve…