Nemocnice Pelhřimov: Připojíme se ke Dni lékáren

19.06.2018 10:52

Ve čtvrtek 21. června 2018 se naše nemocniční lékárna připojí k tradiční akci České lékárnické komory - Den lékáren. Letošní ročník chce poukázat na nezastupitelnost lékárníků v systému zdravotní péče. Mottem provázejícím Den lékáren je RADA Z LÉKÁRNY MÁ PRO VÁS CENU VAŠEHO ZDRAVÍ.

Nemocnice Pelhřimov: Připojíme se ke Dni lékáren
Foto: ikrajvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Pelhřimov
reklama

"Lékárník je jedinečný zdravotník. V celém systému zdravotnictví ani mimo něj není žádná profese, která by jej mohla nahradit. Nezastupitelnost lékárníků je dána především souborem znalostí získaných během pětiletého vysokoškolského studia, následným postgraduálním i povinným celoživotním vzděláváním. Tak komplexní znalosti v oblasti léků a schopnost je aplikovat při kontaktu s pacientem nelze nahradit poučením pacienta v ordinaci lékaře, písemnou informací nebo následným telefonátem," říká PharmDr. Radka Vachová, náš vedoucí farmaceut.

Dispenzace totiž zahrnuje také zpětnou vazbu pacienta, díky níž se lékárník přesvědčí, že pacient instrukce chápe a bude lék užívat správně, neužívá stejný lék pod jiným názvem či jiný lék, který se s tím právě vydávaným nesnese nebo zda jej nechce nevhodně kombinovat s lékem, který získal bez lékařského předpisu, doplňkem stravy nebo potravinou, které jeho účinek mohou zásadně změnit.

Téma letošního roku má blíže představit profesi lékárníka pacientům a umožnit jim aspoň trochu do ní proniknout a pochopit její nezastupitelnost.

Naši lékárníci Vám zodpoví otázky týkající se jejich profese, ale i každodenní práce. Poradí a pomohou

Těšíme se na vaši návštěvu v naší nemocniční lékárně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

9:55 Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategori…