Nemocnice Písek je jako zaměstnavatel druhá nejlepší v celé ČR

29.11.2023 13:07 | Tisková zpráva

Nemocnice Písek je druhou nejlepší tuzemskou nemocnicí v přístupu k zaměstnancům. Vyplývá to z výsledků letošního celostátního klání nemocnic, které už řadu let organizuje HealthCare Institute a v němž kvalitu nemocnic posuzují sami pacienti a zaměstnanci. Výsledky hodnocení byly zveřejněny dnes (28. 11.) na konferenci k efektivitě nemocnic v Praze.

Nemocnice Písek je jako zaměstnavatel druhá nejlepší v celé ČR
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„Z podstaty věci pracujeme na medicíně, ale enormní energii vkládáme do personalistiky. Zaměstnanec je tou nejdůležitější entitou v mém vnímání elementární schopnosti být dobrou nemocnicí a chtít být nemocnicí stále lepší,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

V písecké nemocnici dnes pracuje téměř 1000 osob. Průměrná mzda lékaře tam za posledních 10 let vzrostla o 64 procent, všeobecné zdravotní sestry o 106 procent, praktické sestry a nižšího zdravotnického personálu o 114 %, plat farmaceuta o 76 % a dělnických profesí o 109 %. Například nástupní mzda absolventa lékařské fakulty dosahuje částky 50 tisíc korun za měsíc a v příštím roce bude opět vyšší, stejně jako mzdy všech zaměstnanců písecké nemocnice.

„Připočtěme k tomu příplatky na bydlení, dotované stravování, slušně placené služby, telefonování a další služby jako vlastní cukrárnu, kantýnu, prádelnu s možností soukromého praní, žehlení i šití, sportovní centrum s pěti tenisovými kurty v areálu. Písek je jedním z nejlepších míst k životu v České republice a je výhodný i k dojíždění za prací – vzhledem k rozumné dojezdové vzdálenosti z Prahy, Plzně, Českých Budějovic, Příbrami,“ vyjmenovává Jiří Holan výhody práce v písecké nemocnici.

HealthCare Institute hodnotí kvalitu nemocnic v několika kategoriích už řadu let. V letošním ročníku se vedle spokojenosti zaměstnanců posuzovaly například bezpečnost a spokojenost pacientů – ambulantních i hospitalizovaných, finanční zdraví, kybernetická bezpečnost, online komunikace nebo pozitivní přístup k pacientům, měřený usměvavým personálem.

reklama

autor: Tisková zpráva

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: „Akt omluvy“ – Evropský den obětí

16:03 Vězeňská služba: „Akt omluvy“ – Evropský den obětí

Dne 19. 2. 2024 byla v objektu tzv. „Otevřené věznice“ Jiřice realizována historicky první akce s ná…