Nemocnice Prachatice: Konference Ošetřovatelství napříč odbornostmi

21.11.2017 11:01

Nemocnice Prachatice uspořádala odbornou konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky s názvem Ošetřovatelství napříč odbornostmi. Setkání se opět uskutečnilo ve Filipově Huti na Šumavě.

Nemocnice Prachatice: Konference Ošetřovatelství napříč odbornostmi
Foto: Nemocnice Prachatice
Popisek: Nemocnice Prachatice, logo.
reklama

„Konference je určena nejen pro vrcholový management zdravotnických zařízení a ústavů sociální péče, ale i pro pracovníky ve vedoucích pozicích na lůžkových odděleních, pracovištích provozu a ostatních úsecích,“ uvádí manažerka kvality Nemocnice Prachatice Mgr. Dana Podholová.

Na přednáškách jsou prezentovány nové metody, myšlenky a postupy v ošetřovatelské péči. Vesměs všechna sdělení podrobně seznamují posluchače s otázkami hygieny, dezinfekce ve zdravotnických zařízeních, používání a typy pracovních oděvů, zdravé výživy a pomůcek kompenzačních i rehabilitačních pro domácí ošetřování.

„Péče o pacienta není jen doménou ošetřovatelského personálu, ale v komplexnosti péče je zainteresován i provozní a technický odbor, úklidová střediska a služby jiných komplementů,“ zdůrazňuje Mgr. Dana Podholová. „Důležitým krokem pro zvýšení komfortu péče nejen pro nemocné, ale i pro ošetřující personál, je výběr správných a účelných pomůcek, včetně osobních, pracovních oděvů. Po celou dobu konference je součástí programu i výstava tohoto sortimentu,“ dodala Mgr. Dana Podholová.

Velikým přínosem byly dvě přednášky. První s názvem Novinka z hygienické legislativy přednesla MUDr. Ivana Krabatschová z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje. Podrobně se zabývala novelou očkovacího kalendáře, zakotvenou v legislativě, a seznámila posluchače s rozdíly oproti verzi předchozí. Nový očkovací kalendář bude platný od 1. ledna 2018.

Druhou přednášku si připravila MUDr. Iva Šípová, ústavní epidemiolog z českobudějovické nemocnice. Seznámila posluchače s problematikou zdravotníků přicházejících ze zahraničí v otázce nebezpečí infekčního rizika. Toto sdělení bylo velice důležité pro manažery na vedoucích pozicích ve zdravotnických zařízeních, ústavech sociální péče a ostatních institucích.

„Doufáme, že konference bude jako každý rok přínosem pro další práci zdravotníků, ulehčí jim orientaci v dané problematice a vnese více nadšení pro další kroky v rozvoji ošetřovatelské péče,“ dodává hlavní sestra Nemocnice Prachatice Mgr. Helena Prokešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Zase o trochu více vody zadržujeme v CHKO Brdy

21:38 Agentura ochrany přírody a krajiny: Zase o trochu více vody zadržujeme v CHKO Brdy

Na loukách u Dolejšího Padrťského rybníka se zlepší ekologický stav území.