Nemocnice Prachatice: Lékárna bude mít otevřeno i o státních svátcích

11. 9. 2019 15:42

Lékárna Nemocnice Prachatice, a.s. bude nově poskytovat své služby i o státních svátcích, konkrétně 28. září, 28. října, 25. prosince a 26. prosince, a to v čase od 9 do 20 hodin.

Nemocnice Prachatice: Lékárna bude mít otevřeno i o státních svátcích
Foto: jihnem.cz
Popisek: Nemocnice Prachatice
reklama

„Ve zmíněných dnech není otevřena lékárna v obchodním centru, proto jsme se rozhodli nabídnout služby naší lékárny. Léky předepsané v ambulancích a na pohotovosti si tak pacienti budou moci ihned vyzvednout v nemocniční lékárně. Zatím se jedná o zkušební projekt, pokud bude o službu dostatečný zájem, lékárenskou péči o svátcích nabídneme i v příštím roce,“ říká předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

V příjemném prostředí lékárny se zákazníkům věnuje vysoce kvalifikovaný personál. Kromě velmi příznivých cen a nízkých doplatků má pro ně připravené i další výhody: slevu při nákupu se zákaznickou kartou a parkování zdarma. Dále nabízí široké spektrum individuálně připravovaných léčivých přípravků. Nově byla nabídka rozšířena i o prostředky zdravotnické techniky a zdravotní obuv.

„Můžeme se pochlubit opravdu širokým sortimentem léčiv běžných i specializovaných, zajišťujeme i léčiva neregistrovaná v ČR (na takzvaný mimořádný dovoz). Část léčiv objednáváme přímo od výrobců a získáváme tak pro zákazníky lepší cenové podmínky. Samozřejmostí je v lékárně kompletní servis i poradenství v oblasti užívání léků, jejich dávkování a kombinování, jak pro odbornou, tak pro laickou veřejnost,“ popisuje Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Součástí poskytované lékárenské péče jsou i konzultace v oblasti redukce tělesné hmotnosti, odvykání kouření a lékových interakcí.

Vedle veřejné lékárny jsou zde ještě odborná pracoviště zajišťující léky pro nemocnici a oddělení přípravy cytostatik. Lékárníci s lékaři úzce spolupracují na klinickém hodnocení léčiv a spolupodílí se na osvětové činnosti v oblasti farmacie, a to například formou přednášek pro veřejnost i pro kolegy z oboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu spouští kampaň Chytrá volba

7:32 Ministerstvo průmyslu a obchodu spouští kampaň Chytrá volba

Ministerstvo průmyslu a obchodu informuje o možnostech energetických úspor. Prostřednictvím kampaně…