Nemocnice Prachatice: Vylepšené prostředí i služby pomohou léčbě

19. 1. 2018 17:06

Nově vybavené a vyzdobené Ortopedicko-traumatologické oddělení představila Nemocnice Prachatice. Prostředí pro pacienty vylepšily například speciální velkoformátové fotografie, jejichž autorem je jeden z místních lékařů. Zdravotnické zařízení, které pečuje o obyvatele velké části Šumavy, vylepšuje interiéry a služby pro pacienty dlouhodobě. S úpravou finančně pomohla nemocnici Nadace ČEZ.

Nemocnice Prachatice: Vylepšené prostředí i služby pomohou léčbě
Foto: jihnem.cz
Popisek: Nemocnice Prachatice

Menší rodinná nemocnice, kde se lidé mají v rámci možností cítit co nejlépe. Tak se kromě špičkové péče podle ředitele Michala Červaše dlouhodobě profiluje Nemocnice Prachatice. Pacienti i návštěvníci mají například k dispozici zdarma wi-fi připojení, nebo zcela volně přístupnou knihovnu s čtenářským koutem. V ortopedicko-traumatologickém oddělení nově přibyla třeba kuchyňka či odpočívárna. Stěny navíc zdobí speciální velkoformátové fotografie.

„Máme vynikající lékaře i vybavení. Soustředíme se i na to, jak s pacienty mluvíme, jak se k nim chováme. A součástí léčby je i prostředí a i proto se na něj soustředíme. Postupně upravujeme interiéry a využíváme všech možností, včetně grantů, jak jej vylepšit,“ vysvětluje Michal Červaš.

S úpravami nyní pomohla nemocnici Nadace ČEZ, která poskytla necelých 140 000 korun na výrobu unikátních fotografií a vytvoření odpočinkového zázemí pro pacienty, kteří se zotavují především po úrazech. „Zdravotnictví a zlepšování prostorů pro pacienty je jednou z oblastí, které podporujeme dlouhodobě. Víme, že psychika člověka hraje v léčbě obrovskou roli a mám velkou radost z toho, co se zde podařilo vytvořit,“ zhodnotil nové úpravy v Prachaticích člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Autorem fotografií, které zachycují především prostředí Šumavy nebo Novohradských Hor je navíc jeden z místních lékařů Marek Chromý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov

19:27 SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje rekonstrukce a opravy dalších výpravní…