Prádelna
Během měsíce června proběhlo výběrové řízení na dodávku hygienické bariérové pračky a na generální opravu pračky stávající. Společnost MERON Mankovice, která tuto veřejnou zakázku vyhrála, dodala 21. července zbrusu novou pračku a téhož dne si také odvezla stávající pračku PAC 121 ke generální opravě. Výměna technologií, které byly v prádelně v provozu přes 20 let, za 2,4 mil. korun včetně DPH přispěje ke kvalitnímu, šetrnému a ekologickému praní prádla.
„Prádelna je v provozu více než 20 let. Po dlouhých jednáních, zda vůbec nemocniční prádelnu zachovat, či prát jinde, bylo nakonec rozhodnuto, že nejlepším a nejekonomičtějším řešením je prádelnu v prachatické nemocnici zachovat. Proto jsme již v roce 2016 přistoupili k modernizaci jejího technologického vybavení. V prosinci loňského roku bylo první investicí do prádelny pořízení nové pračky Lavamac v hodnotě 360 tisíc korun. Jsem rád, že se nám podařilo pro tak důležitý servisní provoz pro naše zdravotnické zařízení najít finanční prostředky a letos mohly být modernizovány obě hlavní pračky“, informuje Michal Čarvaš, předseda představenstva Nemocnice Prachatice.
Nemocniční prádelna jako samostatná budova postavená k tomuto účelu před více než 20 lety je propojena se všemi odděleními suterénními chodbami. Je v ní zajišťováno praní, žehlení a zašívání veškerého nemocničního prádla. Dále se v ní pere a žehlí prádlo pro řadu externích zákazníků (pro ordinace soukromých lékařů, domovy mládeže, hotely a tak dále). V prádelně se vypere a vyžehlí v průměru 722 kilogramů prádla za jeden den, z toho denně pro externí zákazníky 217 kilogramů. Provoz prádelny zajišťuje 10,5 pracovníků (evidenční přepočtený stav) na jednosměnný provoz. Celkový objem vypraného prádla za rok 2016 byl 181 tun. Z toho pro samotnou nemocnici to bylo 127 tun, pro zákazníky z Prachatic 35 tun a necelých 20 tun pro mimoprachatické zákazníky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva