Nemocnice Prachatice uzavírá lůžkovou část Dětského, Novorozeneckého i Gynekologického oddělení

22.10.2020 20:29

Z důvodu přesměrování personálu i z důvodu otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s onemocněním COVID-19 dočasně uzavírá od pátku 23. října Nemocnice Prachatice, a.s. lůžkovou péči na Dětském, Novorozeneckém i Gynekologickém oddělení. Současně dojde k uzavření porodnické části.

Nemocnice Prachatice uzavírá lůžkovou část Dětského, Novorozeneckého i Gynekologického oddělení
Foto: jihnem.cz
Popisek: Nemocnice Prachatice
reklama

„Zavíráme také Oddělení následné péče, v jehož prostorách vznikne další COVID stanice,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a. s., Ing. Michal Čarvaš, MBA a dodal: „Rovněž omezujeme od pondělí 26. října ambulantní rehabilitační péči. Personál tohoto oddělení bude docházet za pacienty, kteří jsou hospitalizováni na jiných odděleních. Stejně tak budou probíhat rehabilitace u COVID pacientů. Činíme tak i z důvodu chybějícího personálu na všech odděleních, který je rovněž nakažen virem SARS-CoV-2.“

O stávající lůžkové pacienty se postarají sousední nemocnice Jihočeského kraje nebo budou pacienti propuštěni do domácí péče či do sociálních lůžkových zařízení.

Po skončení epidemie se péče vrátí na původní stav lůžek. Interní a chirurgická lůžková i ambulantní péče je a zůstává poskytována beze změny.

Nemocnice Prachatice, a. s., bude nadále poskytovat akutní ambulantní a pohotovostní péči pro dětské i gynekologické pacienty. Lůžková péče bude směřována do Nemocnice Český Krumlov, a. s., nebo do dalších sousedních nemocnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…