Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

12.12.2019 15:13

Ve středu 4. prosince potvrdila Nemocnice Strakonice, a.s. svou kvalitu úspěšným absolvováním auditu Spojenou akreditační komisí, o.p.s.

Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010
Foto: Nemocnice Strakonice
Popisek: Nemocnice Strakonice.

Členové akreditační komise podrobně zkoumali jednotlivé nastavené postupy v lékařské a ošetřovatelské péči, posuzovali bezpečnost prostředí, personalistiku a úroveň vzdělávání zaměstnanců nemocnice. Šetřili, zda nemocnice plní všechny náročné legislativní požadavky a akreditační standardy kladené na nemocniční zařízení. 

„Tím, že nemocnice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010, potvrdila své pevné místo v síti českých nemocnic, které poskytují kvalitní a bezpečnou péči,“ uvádí předseda představenstva strakonické nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA. „Od posledního akreditačního šetření v roce 2016 nemocnice realizovala řadu projektů, které jsou bezprostředně spjaty s kvalitou péče. Zavedla řadu nových metod – magnetickou rezonanci, denzitometrii, otevřela moderní gastroenterologické centrum, modernizovala své přístrojové vybavení napříč celou nemocnicí a investovala do moderních technologií.“

Externí akreditační šetření nemocnic jsou obvyklá v řadě zemí světa, v České republice jde o nepovinnou aktivitu, která ale přispívá ke zvyšování kvality a bezpečnosti péče. 

„V naší nemocnici sledujeme desítky měřitelných parametrů kvality, například výskyt dekubitů, infekcí spojených s nemocniční péčí, počet reoperací či rehospitalizací a řadu dalších kritérií. Výsledky porovnáváme s ostatními nemocnicemi, a ačkoliv si v těchto naprosto exaktních žebříčcích stojíme dobře, neustále pracujeme na zlepšení našich postupů ve světle vývoje moderní medicíny. V řadě případů se snažíme poučit z negativních zpráv odjinud a přistupovat k minimalizaci různých rizik proaktivně,“ říká náměstek ředitele Nemocnice Strakonice, a.s. MUDr. Michal Pelíšek, MBA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

22:49 Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

Celkem 22 kilometrů upravených tratí čeká na milovníky běžeckého lyžování v okolí městyse Frymburk n…