Nemocnice Znojmo: Návštěvy pacientů budou, byť za zpřísněných podmínek

23. 5. 2020 10:49

Od příštího týdne budou v Nemocnici Znojmo umožněny návštěvy u pacientů s určitými omezeními. Přesná pravidla budou zveřejněna na webu a sociální síti nemocnice.

Nemocnice Znojmo: Návštěvy pacientů budou, byť za zpřísněných podmínek
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

Snahou je zajistit sociální kontakt pacientům v rámci možností a dodržení pravidel stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

„Umožnění návštěv s pravidly, která jsou dány opatřením Ministerstva zdravotnictví je velmi komplikované, jak logisticky, tak provozně. Nicméně vnímáme potřebu sociálního kontaktu s rodinou u pacientů, především dlouhodobě hospitalizovaných,“ zdůvodnil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo, uvolnění návštěv a jejich částečné omezení.

Návštěvy budou umožněny ve středu a v neděli od 14:30 do 16:30 hodin, první možná návštěva je ve středu 27.5.2020. Za příznivého počasí, a pokud to zdravotní stav pacienta dovolí, preferujeme návštěvy v areálu nemocnice, např. zahrada, chodba. Každý pacient může mít najednou na návštěvě maximálně 2 osoby, na vícelůžkovém pokoji může být návštěva pouze u jednoho pacienta, čas návštěv je omezen maximálně na 20 minut, z důvodu zajištění možnosti návštěvy na vícelůžkových pokojích. Vstup pro návštěvy bude od Oddělení nukleární medicíny, tedy vstupem č. 4 (budova C2). 

„Podmínkou uskutečnění návštěvy je změření teploty návštěvníkům, řádná dezinfekce rukou a v případě návštěvy přímo na oddělení použití jednorázových rukavic, které poskytne náš personál“ doplnil Pavlík.

Návštěvy pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění jsou domlouvány individuálně s lékařem a probíhají jako doposud.

„Návštěvy nejsou nadále povoleny u pacientů na infekčním oddělení a pacientů čekajících na operační výkon,“ uzavřel Martin Pavlík a požádal, aby všichni, kdo se necítí dobře svoji návštěvu v nemocnici odložili. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Vztahy mezi sousedy nenapraví ani ombudsman, ani soudy

16:04 Veřejný ochránce práv: Vztahy mezi sousedy nenapraví ani ombudsman, ani soudy

Sousedské spory dokážou pořádně potrápit. Třeba v oblasti stavebního řádu a životního prostředí se p…