Nemocnice Znojmo: Velkokapacitní očkovací místo bude v hale v Dvořákově ulici

22.01.2021 11:48

Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale v Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho provozovatel a město Znojmo jako jeho partner.

Nemocnice Znojmo: Velkokapacitní očkovací místo bude v hale v Dvořákově ulici
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

Připravené k fungování by mělo být k 8. únoru. Původně mělo na přechodnou dobu vzniknout očkovací místo v Nemocnici Znojmo a následně zřízeno mimo její areál, což by především pro seniory generovalo zbytečné zmatky.

Sportovní hala v Dvořákově ulici nejlépe splňuje všechny podmínky a parametry pro vznik velkokapacitního očkovacího místa s průchodností 500 osob za den v závislosti na dostupnosti vakcín. Mezi ty základní patří bezbariérovost, velká jednotná plocha a dobrá dostupnost veřejnou dopravou a také dobré možnosti parkování. Pro ty, kteří se pojedou očkovat, bude navíc vyhrazený prostor pro parkování u zimního stadionu, aby vše běželo co nejrychleji. Případně před halou budou moci zastavit držitelé kartičky ZTP/P, aby nemuseli udělat ani krok navíc.

„Jsem rád, že se podařilo najít místo, které poskytne komfort pro obyvatele jak z hlediska zdravotní bezpečnosti, tak dopravní obslužnosti. Sportovní hala splňuje umožnění plynulého provozu očkovacího místa a zázemí pro personál, který bude očkování samotné realizovat,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Registrace na očkovací místo bude možná v nejbližších dnech, o čemž bude nemocnice veřejnost informovat. Konkrétní termíny pro očkování pak budou zadány v návaznosti na dodávku vakcíny.

Počítá se, že celý proces očkování poběží několik měsíců. Prostor haly a parkoviště u zimního stadionu tak bude po celou tuto dobu kompletně sloužit pouze jako zázemí pro očkování.

„Očkování je jediný způsob návratu do normálního života a já jsem moc rád, že díky skvělé spolupráci a koordinaci s krajem a nemocnicí jsme schopni prakticky v horizontu maximálně dvou, tří týdnů připravit k ostrému provozu naše očkovací centrum. S registrací na očkování seniorům 80+ budou i nadále pomáhat naši pracovníci sociálních odboru na číslech733 781 612 a 733 781 614. Volat mohou v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Jen dodám, že na konkrétní termín se budou moci senioři přihlásit ve chvíli, kdy bude jasné, kdy vakcíny do Znojma dorazí. Konkrétní datum zatím nemáme, ale seniorům, se kterými jsme v kontaktu, dáme vědět. Ostatním doporučujeme sledovat web nemocnice a taky web www.opatreniznojmo.cz, tam najdou vždy aktuální informace,“ dodává starosta Znojma Jakub Malačka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Plumlovskou přehradu plníme, o rychlosti rozhodne počasí

19:38 Povodí Moravy: Plumlovskou přehradu plníme, o rychlosti rozhodne počasí

Práce na modernizaci a úpravě vodní nádrže Plumlov, které vyžadovaly snížení hladiny, byly ukončeny …