Nemocnice Znojmo: Z Trutnova do Znojma zamířila pacientka kvůli operaci lokte

11.10.2021 15:13 | Tisková zpráva

Až z Trutnova jela paní Markéta (43 let, manažerka) podstoupit operaci lokte do znojemské nemocnice, kterou ji doporučili na odborném pracovišti v Praze.

Nemocnice Znojmo: Z Trutnova do Znojma zamířila pacientka kvůli operaci lokte
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Po operaci lokte a velkém zánětu měla téměř nehybnou levou končetinu a řada běžných činností se pro ni stala nevykonatelných. Nyní je po transplantaci části kloubu a rehabilituje. Současné možnosti pohybu v lokti vnímá téměř jako zázrak. 

Anketa

Kdo by podle vás měl po letošních volbách sestavovat vládu?

hlasovalo: 24028 lidí

Paní Markéta utrpěla v roce 2019 úraz, který si způsobila pádem při obyčejném zakopnutí. Po úraze byla ošetřena v Kroměříži, kde byla na návštěvě u rodičů. Ve Zlíně pacientku odmítli operovat s tím, že nemají k tomuto zákroku specializaci. Operaci následně podstoupila v Olomouci, ale bohužel dostala zánět. Všechen kovový materiál musel být z lokte vyjmut a byla jí odstraněna i část pažní kosti kvůli její destrukci. Levá končetina se stala navíc téměř nehybnou. Následně byla propuštěna s tím, že již nelze hybnost ruky navrátit a má očekávat nástup artrózy a bolestí bez dalšího řešení. „Můj manžel se s tímto stavem nechtěl smířit. Na doporučení odborníka v Brně mě objednal do Prahy. Tam, co jsme poslali veškerou dokumentaci, sdělili, že jediné pracoviště, které mi může pomoci, je znojemská ortopedie,“ popisuje paní Markéta svou cestu z Trutnova do Znojma.

U pacientky se nabízela výměna kloubu, u kterého však hrozil další zánět s ohledem na ten předešlý, a bylo jí proto doporučeno řešení transplantací kosti, s níž souhlasila. 29. září 2021 byla provedena operace. „Pacientce jsme nahradili tři čtvrtiny kloubní plochy dolního konce pažní kosti štěpem od dárce a obnovili jí pohyb téměř do normálního rozsahu. Nyní musí tři měsíce rehabilitovat, aby si zachovala rozsah pohybu a současně končetinu šetřit, aby se štěp správně vhojil. Následně by měla vést normální život,“ zhodnotil operaci a rekonvalescenci Radek Hart, primář Ortopedicko-traumatologického oddělení, který operaci provedl. „Jedná se o ojedinělé operační výkony i v rámci střední Evropy, které se v ČR provádí pouze ve Znojmě“, doplnil prof. Hart.

V tuto chvíli se pacientka dotkne ramena, což bylo před operací nemožné. Hybnost bez pomoci je podstatně vyšší, než byla. „Těším se, že se budu moci věnovat s rodinou standardním věcem, jako je lyžování, jízda na kole nebo budu moci vykonávat běžné domácí práce, třeba úklid,“ uzavřela s úsměvem paní Markéta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…