Nemocnice Znojmo: Zdrávka darovala krev pro Znojemsko

9. 10. 2020 12:00

Do akce „Darujme krev pro Znojemsko“ se tento týden zapojila Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo. Darovat krev přišlo 21 studentů se zástupci školy.

Nemocnice Znojmo: Zdrávka darovala krev pro Znojemsko
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

V tomto týdnu navštívilo Hematologicko-transfuzní oddělení znojemské nemocnice 21 studentů SZŠ a VOŠ ve Znojmě vč. jejího ředitele a učitelek. I přesto, že krev nakonec mohlo darovat jen 18 studentů, moc si vážíme jejich odhodlání a odvahy. Někteří z přítomných byli prvodárci, ale někteří měli již více než 10 odběrů. „Jsem rád, že studenti svůj výběr povolání spojují i s touto aktivitou, protože dárcovství krve není samozřejmostí, není povinností,“ sdělil ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík, který přišel studentům poděkovat.

„Tuto výzvu studentům dáváme pravidelně, naposledy jsme byli darovat krev v červnu,“ informovala Olga Černá, učitelka školy, která má za sebou více jak 320 odběrů. Krev přišel současně darovat také ředitel škody RNDr. Karel Pígl, další pedagogové a personál školy.

„Většina darované krve je spotřebována v rámci naší znojemské nemocnice. Spolupracujeme i s brněnskými nemocnicemi, kam dojíždí znojemští pacienti na operace srdce či některé onkologické operace. Darujme krev pro Znojemsko je tedy pro naše dárce opravdu výstižné,“ doplnil Jan Simonides, primář Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Znojmo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

22:15 ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulova…