Nemocnice Znojmo dokončila rekonstrukci infekčního oddělení

16.12.2019 19:27

Nemocnice Znojmo slavnostně otevřela zrekonstruované prostory pro infekční oddělení. Na investici v celkové hodnotě bezmála 65 miliónů korun se částkou 60 miliónů podílel Jihomoravský kraj. Nemocnice nyní nabízí pacientům 15 lůžek v moderních prostorách přímo v areálu nemocnice.

Nemocnice Znojmo dokončila rekonstrukci infekčního oddělení
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Infekční oddělení se do této chvíle nacházelo na detašovaném pracovišti. V budově mimo areál Nemocnice Znojmo, která byla ve velmi havarijním stavu. „Osobně nejsem zastáncem detašovaných pracovišť mimo areál nemocnice, protože svou logistikou jsou náročné na provoz nejen z pohledu finančního, ale především pro personál. Jsem rád, že se infekční oddělení dostává do nových prostor, které splňují parametry moderního zdravotnického zařízení,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Investiční akce s názvem „Nemocnice Znojmo – rekonstrukce a dostavba, II. etapa – 2. část, akce II – objekt C1 – infekční oddělení“ byla zahájena 6. listopadu 2018, ukončena byla
29. října 2019. V průběhu tohoto týdne budou dodána nová moderní pacientská lůžka
a započne okamžité stěhování oddělení do nových prostor. Rekonstrukce si vyžádala finanční prostředky ve výši 65,5 mil Kč. Částkou 60 mil Kč se na financování podílel Jihomoravský kraj, tedy zřizovatel Nemocnici Znojmo. Částku 5,5 mil Kč investovala sama nemocnice na pořízení vybavení, nábytku, nových moderních polohovatelných lůžek pro pacienty. Oddělení je vybaveno potrubní poštou pro snadnější a rychlejší manipulaci se vzorky.

„Nové prostory infekčního oddělení jsou oproti těm původním o několik generací dál, kvalitativní posun je obrovský. Věřím, že toto nové oddělení bude pacientům, ale i personálu znojemské nemocnice dobře sloužit a nabídne jim příjemné prostředí. Jsem rád, že se nám v rámci Jihomoravského kraje podařilo zajistit finanční prostředky na tuto nákladnou rekonstrukci,“ zhodnotil rekonstrukci Milan Vojta, krajský radní pro zdravotnictví a dodal: „S novým ředitelem nemocnice Martinem Pavlíkem pracujeme na přípravě dalších etap rekonstrukce Nemocnice Znojmo, jednou z nich má být i vybudování zcela nového urgentního příjmu pro nemocnici.“ 

„Infekční oddělení má kapacitu 15 lůžek - 7 jednolůžkových a čtyři dvoulůžkové pokoje s tím, že pokoje mají svoje hygienické a sociální zázemí pro pacienty,“ doplnil přínos pro pacienty Martin Pavlík. Všechny přístupy do objektu jsou vybudovány jako bezbariérové.

Infekční oddělení je od padesátých let minulého stolení součástí znojemské nemocnice. Poskytuje služby pacientům z celé oblasti bývalého okresu Znojmo. V rámci hospitalizace se léčí všechna běžná infekční onemocnění nevyžadující intenzivní péči. Oddělení se specializuje na léčbu chronických virových žloutenek B a C. Dále jsou na oddělení léčeni pacienti s onemocněním jater včetně jaterní cirhózy či nemocní, vyžadující očkování po kontaktu a poranění zvířetem. Oddělení poskytuje očkování proti infekčním nemocem a poradenskou službu osobám cestujícím do rizikových oblastí v zahraničí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

22:33 Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagen…