Nemocnice Znojmo od pondělí zahájí testování pedagogických pracovníků antigenními testy

05.12.2020 9:45

Od pondělí 7. prosince nabízí Nemocnice Znojmo možnost dobrovolného testování pedagogických pracovníků antigenními testy. Již nyní je možné se na webu nemocnice k testování objednat.

Nemocnice Znojmo od pondělí zahájí testování pedagogických pracovníků antigenními testy
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

Pro testování vznikne od pondělí 7.12.2020 nové odběrové místo, a to v budově H, naproti stávajícímu odběrovému místu. Testy budou probíhat na základě předchozího objednání v registračním systému na webu nemocnice. „Antigenní testy budeme provádět v pondělí, středu a pátek v čase od 8:00-12:00. Již nyní jsme zaznamenali dotazy ředitelů škol v okolí Znojma, proto věříme, že bude provozní místo využito,“ informoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Při příchodu na testování se musí testovaní prokázat potvrzením, že jsou pedagogickými pracovníky. Potvrzení je povinen vydat zaměstnavatel. Výsledek testu je znám do 15 minut a testovaný si na něho vyčká v čekárně. V případě negativního výsledku antigenního testu bude vydáno o tomto testu potvrzení. V případě, že vyjde pozitivní antigenní test u bezpříznakového pracovníka, bude mu na základě algoritmu testování Ministerstva zdravotnictví obratem proveden test metodou PCR z dalšího stěru.

Odběrové místo pro osoby indikované lékařem nebo KHS nadále funguje ve všední dny od 7:00-10:00. „Kapacita je v současnosti dostatečná, v případě snižující se potřeby testování PCR testy upravíme provozní dobu odběrového místa,“ uzavřel Pavlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

18:47 České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují p…