Neznámý pachatel si vyprosil řadu trestních oznámení

30.07.2013 13:15

V rámci akce “Udej bližního svého” podala řada občanů trestní oznámení za pomluvu na autora webových stránek http://ujma-za-petici.cz. Iniciátorem akce byl samotný autor stránek, který protestuje proti 12-měsíčnímu vyšetřování členů petičního výboru kriminální policií.

Neznámý pachatel si vyprosil řadu trestních oznámení
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Akce reagovala na podání trestního oznámení ředitelem slánského gymnázia Milanem Dundrem 30. července 2012, ve kterém ředitel vyslovil názor, že řada bývalých i současným studentů gymnázia se vůči němu dopustila trestného činu pomluvy podle §184 trestního zákoníku, tedy činu s maximální sazbou 2 let nepodmíněně.

Kriminální policie zahájila vyšetřování několik týdnů po podání trestního oznámení a toto vyšetřování dosud neukončila, ač podle názoru Českého helsinského výboru, kanceláře ombudsmana a řady zúčastněných občanů je délka i důvod tohoto vyšetřování v rozporu se zákonem.

Ve snaze upozornit na problémy vyšetřovaných studentů, jakož i na snadné zneužití §184 pro umlčení veřejné kritiky, podala řada občanů trestní oznámení parafrázující původní oznámení na studenty, tentokrát však směřované na autora stránek http://ujma-za-petici.cz.

Pokud policie tato trestní oznámení odloží, pokračující vyšetřování studentů bude nepochopitelné. Pokud bude výsledkem akce soudní přelíčení, bude to závažný test paragrafu za pomluvu (§184), na jehož možnost zneužití je poukazováno i ze zahraničí.

Bližší informace naleznete na adrese: http://ujma-za-petici.cz.

reklama

autor: Tisková zpráva

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

22:03 JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, stejně jako originální zážitky. To …